Moravská bublanina

Moučníky Řezy s ovocem, bublaniny Doba přípravy: 50 minut včetně pečení 8 názorů

Moučníky Řezy s ovocem, bublaniny Doba přípravy: 50 minut včetně pečení 8 názorů

Suroviny jak kdo si nakrájí

1 šlehačka
3 vejce
25 dkg cukru jemný krystal
1 prášek do pečiva
40 dkg hladké mouky
dle potřeby mléko ( šlehačka má malý obsah, mělo by být 250 ml)
ovoce
žmolenka

Postup přípravy receptu

  1. V míse smícháme mouku, cukr, vejce, prášek do pečiva, šlehačku, dle potřeby mléko, těsto by mělo být trochu řidší. Vše vlijeme na pekáček střední velikosti, poklademe ovocem a posypeme žmolenkou.

  2. Dáme péct na 160 st. zhruba 40 minut, čili dozlatova.

Poznámka od kuchařky

Proč má zrovna v názvu moravská, to nevím, tento recept jsem si opsala víc jak před 30 lety do sešitku od kolegyně a ta ho zase měla od své maminky, takže původ neznám :-) Ale koláč je výborný, rychle udělaný, může se nahradit hladká mouka špaldovou, cukr třtinovým v menším množství a ovoce, jaké je po ruce :-)

Alternativy k tomuto receptu

Komentáře k receptu Moravská bublanina

Tématické fráze: recept na moravskou bublaninu bublanina od maminky bublanina do pekáčku top recept bublanina křehounka bublanina moravská bublanina s ovocem babiccina zmolenka top recepty bublaniny bublanina třtinovým cukrem bublanina a velikost pekace bublanina s tvarohe top recepty bublanina bublanina recept nejlepší bublanina se zmolenkou bublanina moravska bublanina s tvarohem moravska bublanina s tvarohě tresnova bublanina se žmolenkou bublanina od maminky recept šlehačková bublanina