Jablečný řez s ovesnými vločkami

Suroviny

150 g špaldové mouky
230 g cukru krupice nebo třtinového, dala jsem méně, je to dost sladké
130 g ovesných vloček
50 g nasekaných vlašských ořechů
1 lžička mleté skořice
180 g rozpuštěného másla
4 větší jablka nastrouhaná na hrubo
1 lžíce citronové šťávy

Postup přípravy receptu

  1. Sypké suroviny důkladně promícháme a rozdělíme na třetiny.

  2. Jablka oloupeme, zbavíme jádřinců, nastrouháme na hrubo a pokapeme citronovou šťávou.

  3. Pekáček či formu zhruba 30x20 cm vyložíme papírem, nasypeme rovnoměrně třetinu směsi, na ni rozvrstvíme polovinu nastrouhaných jablek, na ně nasypeme druhou třetinu směsi, na sypké dáme druhou polovinu jablek a nakonec zbylou třetinu směsi.

  4. Celé to polijeme rozpuštěným máslem a dáme péct do trouby na 180 st. asi 40 minut, v polovině doby pečení otočíme plech o 180 st. a dopečeme.. Řezy jsou trošku drobivější, ale chuťově vynikající. Krájíme až vychladlé, jinak se lámou.

Poznámka od kuchařky

Tento recept jsem jsem získala od dcery, řezy jsem jedla u ní na návštěvě a moc nám chutnaly. Ona ho má zase od kamarádky, která ráda mlsá, ale trošku zdravěji :-) Koláč je chuťově výborný, ale trošku drobivý :-)

Komentáře k receptu Jablečný řez s ovesnými vločkami

Tématické fráze: jablečný koláč s ovesnými vločkami řezy z ovesných vloček pečeme s ovesnými vločkami řezy s ovesnými vločkami orechovo -jablecne rezy z ovesnych vloček rez z ovesných vloček a moukou pečení s ovesnými vločkami a jablky zdravé řezy z ovesných vloček řezy z ovesných vloček a jablky zdravý jablečný řez z ovesných vlocek recept s ovesnými vločkami řezy s ovesných vloček s s jablky jablečné řezy ovesné řezy s jablky recepty ovesné.řezy hrnkovy jablečny koláč s ovesných ovesných vloček top recepty rezy zdravé jablečné řezy jablečné rezy s vockami žezy s jablky a ovesnými vločkami