Hovězí kližka na rajčatech, dušená v papiňáku

Hovězí maso Doba přípravy: cca 80 minut 4 názory

Hovězí maso Doba přípravy: cca 80 minut 4 názory

Suroviny 4 porce

900 g hovězí kližky vcelku
(nejlépe jednolitý sval-karabáček)
400 ml rajčatové šťávy
500 g rajčat
2 cibule
1 silnější plátek celeru
2 snítky libečku
2 cm silný kousek skořice
5 hřebíčků
5 kuliček pepře
5 kuliček nového koření
2 lžíce oleje
2 cm silný plátek másla
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Celý sval masa opláchneme, osušíme a vetřeme do něj sůl. Maso utáhneme nití, aby během dušení drželo tvar. V papiňáku na rozehřátém oleji prudce ze všech stran maso orestujeme a poté pod něj podsuneme nerezovou podložku nebo pařák na knedlíky.

  2. Přidáme spařená, slupek zbavená a drobně nakrájená rajčata, cibule a celer. Podlijeme rajčatovou šťávou, přidáme ve vajíčku na louhování čaje koření, libeček a hrnec uzavřeme tlakovou poklicí. Od doby varu, kdy plamen ubereme na minimum, dusíme přibližně 60 minut.

  3. Po ochlazení hrnec otevřeme, vytáhneme libeček a koření. Měkké maso dáme stranou, vytáhneme podložku a ponorným mixérem šťávu rozmixujeme. Do šťávy dáme plátek másla, podle potřeby osolíme a necháme projít varem.

  4. Nití zbavené maso nakrájíme na porce a podáváme se šťávou a houskovým knedlíkem. Na přílohu se také hodí rýže, nebo těstoviny.

Komentáře k receptu Hovězí kližka na rajčatech, dušená v papiňáku

Tématické fráze: hovězí kližka recepty hovězí kližka na rajčatech hovězí kližka hovězí karabáček - recepty hovezi klizka recept kližka v papínáku recepty z hovezí hovězí kližky klizka recepty hovězí kližka na pepři hovězí kližka v papiňáku hovězí kližka na rajčatech z papiňáku dušené hovězí na klizka v z papinaku hovězí maso-kližka dušení hobvězího masa v v papiňáku hovězí kližka rajčata hovězí kližka recepty na rajčatech recepty kliška v papináku hovězí maso v papiňáku hovezi klizka v receptech