Dušená kližka s uzeným žebírkem

Suroviny

hovězí kližka
uzené žebírko
uzená slanina k prošpikování
husí sádlo
cibule
česnek
sůl
pepř
kmín
hovězí bujón nebo vývar

Postup přípravy receptu

 1. Kližku odblaníme, prošpikujeme.

 2. V tlakáči rozehřejeme sádlo, kližku v něm necháme ze všech stran zatáhnout, osolíme, okořeníme, přidáme na céčka nakrájenou cibuli, na plátky nakrájený česnek, uzená žebírka, podlijeme vývarem a cca 60-80 minut (podle velikosti a kvality hovězího) za občasné kotroly dusíme.

Poznámka od kuchařky

Jako přílohu jsem volil (teď již můžu říct skvělé) bramborové knedlíky od Mirči75 http://www.toprecepty.cz/recept/7754-dobre-brambor... a dušenou kapustu.

Ještě pár slov ke špikování. Při zakoupení slaniny si ji nechám nakrájet na centimetrové plátky. Ty pak nakrájím na hranoly z jedné strany zkosené. Zabalím je postupně do mikrotenového úřezu (viz foto), vložím na 15 minut do mražáku a pak postupně odbaluji a špikuji. Tuto metodu používám spoustu let a špikovací jehlu nepostrádám.

Komentáře k receptu Dušená kližka s uzeným žebírkem

 • Jarouš Jarouš(neregistrovaný)

  Jídlo je bezesporu dobré, ale recept poněkud zmatečný. Není zmínka, že by se maso po dohotovení krájelo na plátky, uzené stačí přidat později a nevím, jak by se občas v tlakáči kontrolovalo.

  Odpovědět

 • yanull yanull (moderátorka)

  Šťavnaté hovězí, s uzeným žebírkem a bramborovým knedlíkem, si zaslouží ocenění bodíkem a za nádherné fotky, jako živé, též :yes::-p:-)

  Odpovědět

 • ivulinka ivulinka (moderátorka)

  Teda Jeni, asi to byl výtečný oběd, že?
  A fotky opět výstavní:-?:yes:

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Jendo, masíčko a hned se dvojím druhem, to nemá chybu, zrovna tak, jako fotky. Bez řečí máš boda:yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Jendo, tak to je paráda!:-p:yes:+2.

  Odpovědět

 • hafikov hafikov

  Báječné:yes::yes:Ukládám:yes:

  Odpovědět

 • karola karola

  :-puž to vidím jako parádní zítřejší oběd bodík:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: hovězí kližka recepty hovězí kližka prosřeno kde je hovězí kližka špikování masa dušená hovězí kližka hovězí žebírka hovězí kližka na česneku hovězí kližka - recepty hovězí žebírko prosřeno.cz špikování kde jekliška co je hovězí kližka dušené houby v tlakáči špikování hovězího masa maso kližka kapusta s kližkou kližka cena co uvařit z hovězí kližky