Smažené ovoce v lívancovém těstě

Suroviny

Těsto:
450 ml mléka - vlažného
cca 250 g polohrubé mouky
30 g droždí
3 lžíce rumu
1 vanilkový cukr
sůl špetka
dále dle chuti - skořice, citronová nebo pomerančová kůra...
Dále:
očištěné ovoce dle sezóny - švestky, slívy, jablka, hrušky...
hladká mouka nebo polohrubá
olej na smažení
moučkový cukr s vanilkovým
skořicový cukr

Postup přípravy receptu

  1. Do vlažného mléka s rumem rozdrobíme droždí, přisypeme vanilkový cukr, mouku dle hustoty těstíčka a sůl. Dle vlastní chuti dochutíme skořicí nebo čerstvě nastrouhanou kůrou. Vše řádně promícháme, těstíčko by mělo být hustější, aby z ovoce při smažení rychle neztékalo.

  2. Na teplém místě necháme pod utěrkou těstíčko vzejít (nakynout). Během kynutí ho asi po 10 minutách ještě jednou dobře promícháme ode dna a vženeme tak do něj vzduch, který nám pomůže v kynutí těsta.

  3. Během kynutí očistíme ovoce (oloupeme, vypeckujeme, odstraníme jádřince a pokrájíme na měsíčky, širší plátky...), které před máčením v těstě, obalíme v hladké nebo polohrubé mouce. Po vykynutí těsta kousky ovoce jeden za druhým házíme do těstíčka, které nám půlky švestek celé obalí, ihned vkládáme do rozpálené pánve s olejem a smažíme z obou stran dozlatova.

  4. Osmažené ovoce v těstíčku odkládáme na ubrousek, odsát přebytečný tuk a poté podáváme.

  5. Podáváme posypané moučkovým nebo skořicovým cukrem, kopečkem zakysané smetany nebo šlehačky... Vše dle vlastní chuti.

  6. Pokud nechceme čekat na nakynutí těsta, můžeme místo droždí použít do těsta prášek do pečiva. Dobré to je také, ale kdo rád chuť kynutých lívanců jako od babičky, rád chvilku počká :-)

  7. Milovníci máku nebo ořechů, můžou pro obměnu, přimíchat přímo do těsta pár lžiček.

Komentáře k receptu Smažené ovoce v lívancovém těstě

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: lívancové těsto jablka v lívancovém těstě recept na livancove těsto obaleni ovoce v cukru smažení ovoce lívancové těsto s jablkem recept na lívancove těsta listové těsto švestky recepty livancove těsto z banánu lívancové těsto od babicky livancove testo recepty