Bezvaječné nadýchané koláčky

Suroviny

300 g polohrubé mouky
200 g hladké mouky
200 g majonézy
250 ml mléka
2 lžíce cukru
3/4 kostky droždí
citronová kůra
vejce na potření
sůl
Náplně:
povidla
tvaroh
mák
plátky mandlí

Postup přípravy receptu

  1. Z vlahého mléka, trošky cukru a droždí uděláme kvásek a necháme 10 minut vykynout. Do mísy dáme prosáté mouky, majolku, cukr, kůru, sůl a kvásek. Vypracujeme hladké a nelepivé těsto. Přikryjeme utěrkou a necháme cca hodinku kynout.

  2. Mezitím připravíme náplně. Vykynuté těsto dáme na vál, propracujeme a oddělujeme kousky. Zpracujeme do kuličky a dáme plech s pečícím papírem. Necháme deset minut kynout. Do každé kuličky uděláme důlek a potřeme rozšlehaným vejcem.

  3. Lžičkou klademe náplň a na to plátky mandlí. Necháme dalších cca 7-8 minut kynout. Pečeme v rozehřáté troubě na 200 stupňů dozlatova. Řiďte se zkušeností ze svou troubou. Hotové koláčky dáme na mřížku a necháme vychladnout.

Komentáře k receptu Bezvaječné nadýchané koláčky

Tématické fráze: nadychane koláče bezvajecne kolace nadýchané svatební koláčky bezvaječné kynuté těsto bezvajecne kolace sk nadychane kolače kolače koláčky recept bezvajecne kynuté koláče bezvaječné kynuté těsto na koláče koláčky nadýchané nadychyne svatební koláčky recept na koláčky svatební koláčky nadychane bezvajecne testo recept nadýchané koláčky nadýchané koláčky