Polévka z uzených ocásků

Suroviny

2 masité vepřové uzené ocásky
kořenová zelenina: mrkev, menší petržel, kousek celeru
sůl
8 kuliček pepře
1 bobkový list
2 kuličky nového koření
1palice česneku
zelená nať dle chuti (pažitka, petrželka, celerová nať...)
voda
Dále dle chuti:
vařená rýže, krutony, tarhoňa, vejce...

Postup přípravy receptu

  1. Uzené ocásky vložíme do hrnce, přidáme očištěnou kořenovou zeleninu, větší část stroužků oloupaného česneku, které rozmáčkneme, koření, sůl (pozor na slanost ocásků) a přilijeme cca litr vody. Přivedeme k varu, zakryjeme poklicí a na mírném ohni zvolna vaříme do změknutí masa. Zhruba po půl hodině vaření vyndáme z polévky zeleninu na talíř, aby se nerozvařila a zůstala na skus.

  2. Po změknutí masa ocásky vyndáme a vývar přecedíme do jiného hrnce. Do vývaru přidáme na menší kousky pokrájenou zeleninu (kdo moc zeleninu nemusí, přidá jen část), obrané a na menší kusy pokrájené maso z ocásků, nastrouhaný nebo rozetřený zbytek česneku, jemně nasekanou zelenou nať dle chuti a polévku necháme krátce přejít varem. Dle chuti dosolíme a opepříme.

  3. Do polévky jako zavářku volíme dle chuti: předem vařenou rýži, tarhoňu, chlebové krutony nebo v polévce nakonec zavaříme dvě mírně rozšlehaná vejce. Případně si v polévce se zeleninou povaříme dvě středně velké oloupané brambory, které vyndáme se zeleninou a poté pokrájíme do hotové polévky.

Komentáře k receptu Polévka z uzených ocásků

K receptu nejsou žádné komentáře.