Panenka v selském obalu

Vepřové maso Doba přípravy: cca 30 minut 0 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: cca 30 minut 0 názorů

Suroviny 2-3 porce

1 vepřová panenka
1 balení - selská uzená šunka
sůl
provensálské koření
1 PL rostlinného oleje
1 PL švestkove omáčky
1 PL cikánské omáčky
1 dcl vody

Postup přípravy receptu

  1. Panenku důsledně odblaníme a nakrájíme na cca 2,5 cm široká kolečka. Každé kolečko zabalíme do plátku šunky. Napíchneme na dřevěnou jehlici tak, abychom propíchli konce šunky okolo masa a nerozpadaly se nám při smažení. (Dávala jsem 3ks na jednu špejli). Na špejli každé zavinuté kolečko z obou stran jen jemně osolíme (samotná šunka je už dost slaná) a okořeníme provensálským kořením.

  2. Na nepřilnavé pánvi rozetřeme olej a pánev pořádně rozehřejeme pro smažení. Následně osmahneme z obou stran "kolečka" tak, že vždy ponecháme minutu až dvě opékat na každé straně a jakmile zezlátnou a není problém maso jemně oddělit od pánve, tak vždy pootočíme dále. Zhruba po 2 minutách (podle tloušťky masa i dříve) na každé straně by mělo maso být uvnitř středně růžové. Maso vyndáme z pánve, přikryjeme alobalem a necháme v klidu dojít. 

  3. Mezitím trochu snížíme teplotu pod pánvičkou, a do výpeku přidáme obě omáčky a vodu. Rychle smícháme dohromady a vypneme teplotu. Na talíři jemnou omáčku přidáme k masu. Podávala jsem s opečenými brambory

Komentáře k receptu Panenka v selském obalu

K receptu nejsou žádné komentáře.