Koblížky z odpalovaného těsta

Suroviny

300 ml vody
špetka soli
125 g tuku
150 g polohrubé mouky
4- 5 vajec
1 žloutek
tuk na plech
200 ml smetany ke šlehání
1 sáček ztužovače šlehačk
moučkový cukr
Sladká omáčka:
400 ml mléka
100 g bílé čokolády
1/2 sáčku vanilkového pudinkového prášku
moučkový cukr

Postup přípravy receptu

 1. Vodu se solí ohřejeme, přidáme na kousky nakrájený tuk a zahříváme, až je voda horká a tuk rozptýlený. Najednou vsypeme prosetou mouku, teplotu snížíme na minimum a těsto propracováváme, až je hladké a nechytá se nádoby.

 2. Necháme je prochladnout a do vlažného přišleháme postupně všechna vejce. Plech vytřeme tukem. Těsto naplníme do sáčku nebo stříkačky s hladkou koncovkou a na plech nastříkáme malé bochánky, které potřeme rozšlehaným žloutkem.

 3. Vložíme do trouby vyhřáté na 210°C a po 5 minutách teplotu snížíme na 180°C. Těsto dozlatova upečeme.

 4. Vychlazenou smetanu ušleháme se ztužovačem a ochutíme moučkovým cukrem. Upečené koblížky napříč rozřízneme a naplníme šlehačkou.

 5. Urovnané na talíři je přelijeme vanilkovou omáčkou. Tu připravíme tak, že část mléka ohřejeme, přidáme nastrouhanou čokoládu a rozvaříme ji. Ve zbylém mléce rozmícháme pudinkový prášek, přilijeme ho k horkému mléku a mícháme do zhoustnutí, podle chuti dosladíme.

Komentáře k receptu Koblížky z odpalovaného těsta

 • Mirek Mirek(neregistrovaný)

  Koblížky jsem dnes dělal,kdo čeká klasické koblihy tak bude zklamán,ale je to podobné věnečkům a moc dobré,naplnit stříkačkou teplým pudingem a sestydlé podávat :-p to je pohádka:-D

  Odpovědět

 • Věrka. Věrka.(neregistrovaný)

  Tyhle koblížky jsou určitě dobrý.

  Odpovědět

Tématické fráze: odpalované těsto odpalované těsto recept koblihy z odpalovaného těsta stroj na mini koblížky stroj na koblizky koblížkové těsto smažené odpalované těsto recty recepty z odpalovaneho testa nesmažené koblihy z trouby prosřeno klasické odpalované těsto odpalované těsto prostřeno těsto na koblihy stroj na výrobu koblížků stříkačka na těsto nejlepší babičiny recepty Majolkové® koblihy větrník na plech videorecept mini koblihy