Vepřové s houbami a smetanou

Vepřové maso Doba přípravy: hodina a půl 2 názory

Vepřové maso Doba přípravy: hodina a půl 2 názory

Suroviny 3 porce

500 g vepřové plece
2 cibule
houby ve slaném nálevu
200 ml smetany
sůl
pepř
tuk na smažení (Ceres soft)

Postup přípravy receptu

 1. Vepřové omyjeme, nakrájíme na plátky, posolíme, opepříme a rozložíme do pekáče, který vymastíme tukem. Maso přesypeme nadrobno nakrájenými cibulemi a nahoru naklademe houby. Přilijeme asi 1-2 deci vody a dáme péct do trouby na 200°C asi na jednu hodinu.

 2. Během pečení poléváme maso a houby výpečenou šťávou s vodou. Po hodině by měla být všechna voda vypařena a maso by mělo být již měkké.

 3. V tu chvíli pekáč vyndáme a přelijeme vše smetanou. Vložíme zpět do trouby a pečeme dalších asi 20 minut dokud smetana nezhoustne.

 4. Podáváme s vařenými bramborami, které si připravíme během pečení. Osobně si ještě k jídlu dávám trochu tatarky. Dobrou chuť!

Komentáře k receptu Vepřové s houbami a smetanou

 • Bibinka Bibinka

  Standííku,já tě vítám mezi náma, ať se ti tu líbí a vždy si vybereš ze spousty dobrých receptů;-) Křest tímto receptem máš za sebou, jen tak dál. Houby jsou vždycky dobré a s masem obvzlášť, máš ode mne 2.boda:yes:

  Odpovědět

 • Patricie Patricie

  :-KMaso a houby, to je ono. Pěkná fotka.:yes::yes::-K

  Odpovědět

Tématické fráze: vepřové na houbách vepřové plátky na houbách se smetanou vepřové na houbách se smetanou kotlety na houbách se smetanou vepřové s houbami vepřová panenka s houbami vepřové kotlety na houbách se smetanou zapečené vepřové plátky se smetanou a houbami vepřové maso na houbách se smetanou vepřová kotleta se smetanou vepřové na houbách a smetanou maso na houbách se smetanou vepřové maso s houbami a smetanou vepřová kýta na houbách a smetana vepřová směs se smetanou vepřová pečeně na houbách se smetanou vepřové maso na houbách se smetanou a sýrem vepřová pečeně se smetanou kotlety na smetaně s houbami vepřové na houbách a smetaně