Dort jahodová panenka

Suroviny

Na formu bábovky jsem dala
8 vajec
8 lžic cukru
6 lžic polohrubé mouky
2 lžíce práškového jahodového pudinku
Na krém
2 kostky pevného másla
2 jahodové pudinky a zbytek otevřeného (po odebrání dvou lžic)
1 jahodový kompot(měla jsem plechovku střední velikost)
2 lžíce jahodové marmelády
voda
4 lžíce moučkového cukru
zdobení

Postup přípravy receptu

 1. Vejce s cukrem pořádně vyšlehat do husté pěny. Potom opatrně zlehounka vmíchat mouku a pudink. Upéct klasicky, jako piškot.

 2. Jahody nalít do do odměrky, přidat marmeládu a do půllitru dolít vodou, přidat pudinky a rozmixovat, dle sladkosti kompotu případně dosladit. Směs dát vařit do zhoustnutí. Nechat vychladit. Mezitím si ušlehat máslo s cukrem v pěnu a přišlehat vychladlou pudinkovou směs.

 3. Korpus dvakrát přeříznout, namazat džemem a krémem. Vnitřní otvor vyplnit krémem a do něj usadit panenku bez nožek, pomazat bábovku. Pak už jen zdobit dle možností a fantazie.

Komentáře k receptu Dort jahodová panenka

 • marcelka395 marcelka395

  Krásná panenka:yes:už letí bodík:yes:

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  lemarti - klidně se do panenky můžeš pustit, jsi šikovná, určitě to zvládneš. Není to nic složitého - upečeš bábovku, prokrojíš a namažeš jako dort, do vnitřního otvoru vložíš torzo panenky a pak už jen zdobičkou dokončíš. Nebo také povrch můžeš polít třeba čokoládovou polevou a krémem jen dozdobit (a hlavně zakrýt to, co nemá být vidět) - je to piplačka, ale stojí za to. ;-)

  Odpovědět

 • Sodovka Sodovka

  Už to asi chápu. Ještě jednou jsem si přečetla celý recept. Před tím jsem se zajímala jenom o krém. Jsou to vlastně 3 sáčky jahodového pudinku, ale ten třetí sáček je o 2 lžíce chudší, protože 2 lžíce pudinkového prášku jsme dali do těsta. Je to tak?

  Odpovědět

 • Sodovka Sodovka

  Nerozumím kolik je to: 2 a zbytek (po odebrání dvou lžic) jahodového pudink.prášku. To jsou 3 necelé sáčky (po odebraní dvou lžic)jahodového pudinkového prášku? Nebo to jsou 2 pudinkové sáčky + 2 lžíce? Prosím o upřesnění.

  Odpovědět

 • bara.it bara.it

  Krasna panenka.:yes:5:yes:

  Odpovědět

 • Midla Midla

  Možná bys mohla uvést, jak velký byl ten jahodový kompot ? Na dvě kostky másla asi ta větší plechovka, že?

  Odpovědět

 • barbra barbra

  Já nevím ale v tak umělecky nadaných receptrech hledám logiku jak na to a vidím že je to tak jednoduché.:yes: je na cestě.

  Odpovědět

 • libelula libelula

  Moc hezká, určitě bodk:yes::-)

  Odpovědět

 • lemarti lemarti

  :-O:-OTa je krasna,ja nemam odvahu to zkusit;-( posilam jasny bodik+1

  Odpovědět

Tématické fráze: dort panenka dort jako panenka jahodová bábovka jahodová pěna na dort dort panenka z bábovky jak upéct dort jahodová pěna do dortů jahodova dort jak upéct dort panenka panenka dort dort panenka recept jak udelat dort panenku jak upéct dort panenku jahodová terina dort s panenkou dort pro děti panenka jahodová pena na dorty jak udělat dort panenka panenka z dortu recept dorty panenka