Velikonoční vajíčka a la puzzle

Suroviny

oblíbené a vyzkoušené linecké těsto

Postup přípravy receptu

 1. Udělejte si vámi oblíbené linecké těsto, ale nezapomeňte do něj dát 1-2 lžičky citronové šťávy.

 2. Polovinu hotového těsta obarvíte kakaem.

 3. Pak vykrajujete tvary a uvnitř vyměníte ozdůbky podle své fantazie. Nemusí to být jen vajíčka, ale klidně i kytičky a nebo vánoční motivy.

Poznámka od kuchařky

Je to trošku piplačka, ale někde se vyblbnout člověk musí, ne? :-)

Komentáře k receptu Velikonoční vajíčka a la puzzle

 • yanull yanull (autorka receptu)

  Ivi, dávám sem odkaz na dobré linecké těsto, není ode mne, ale dělám ho stejným způosbem už celé roky, jen navíc dávám špetku soli a lžící rumu. Do těchto, co tu vidíš, musíš přidat také citronovou šťávu, jak uvádím, jedině tak budeš mít stejné tvary a těsto se ti "nerozjede". Toto je pak slepované rybízovým džemem.
  http://www.toprecepty.cz/recept/9022-linecke-testo...

  Odpovědět

 • isindy isindy

  zizala, díky, raď určitě, v pečení cukroví si moc jistá v kramflecích nejsem, bylo mi divné, že recept od babičky se u mě chová jinak...asi fakt dá to máslo (což já ne, nahrazovala jsem ho Herou)...a nemám ani vychytáno, jaká mouka je kvalitní...z dětství si pamatuji pojem "dvounulka", ale prdlačku vím, jestli to ještě platí...:-O

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  Isahu, jestli můžu trochu poradit: zjistila jsem, že nejlépe vypadá cukroví, které neošidím, tj. když dám dobré pravé máslo a kvalitní mouku ;-)

  Odpovědět

 • isindy isindy

  jani, tenhle tvůj receptík na mě juknul z náhodných - paráda, manžel miluje tyhle "suché" nesmazané kousky lineckého ze všeho nejvíc...:-p jenže já jsem ještě nevychytala linecké, které by mi po upečení trochu nezměnilo tvar:-O....určitě bych do sebe nenacpala....můžeš mi prozradit, jaké používáš? díkes ;-)

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  Ty jsi hračička ;-):-O:yes:

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka (moderátorka)

  Obdivujem tvoju trpezlivosť...+

  Odpovědět

 • michsamant michsamant

Tématické fráze: zdobení velikonočních vajíček velikonoční cukroví linecká velikonoční vajíčka velikonoční linecké cukroví velikonoční vajíčka velikonoční linecká vajíčka velikonoční linecké linecká vajíčka vajíčka z lineckého těsta linecké vajíčka velikonoční vajíčka zdobení linecká velikonoční vajíčka zdobení velikonoční vajíčka z lineckého těsta velikonoční recepty zdobení lineckých vajíček recepty na kvalitní velikonoční cukroví velikonoční linecke cukrovi zdobení linecké velikonoční vajíčka techniky zdobeni velikonocnich vajicek linecká vajíčka zdobení