Mandlove muffinky

Moučníky Muffiny Doba přípravy: 30 minut 6 názorů

Moučníky Muffiny Doba přípravy: 30 minut 6 názorů

Suroviny

13 dkg změklého másla
13 dkg cukru
1 vanilkový cukr
3 vejce
10 dkg polohrubé mouky
1/2 lžičky kypřícího prášku
20 dkg mletých mandlí
mandle
marmeládu
papírové košíčky

Postup přípravy receptu

 1. Změklé máslo, cukr a vanilkový cukr ušleháme do pěny, až se cukr úplně rozpustí. Postupně přidáváme vejce a stále důkladně mícháme. Na konec do směsi přidáme mouku, kypřící prášek a nasekané mandle.

 2. Vezmeme papírové košíčky a naplníme je do 1/3 těstem, pak dáme malou lžičkou do středu kousek marmelády a dodáme druhou třetinu těsta. Nahoře ozdobíme mandlí nebo jiným ořechem.

 3. Muffiny nám hodně vyskočí, není třeba mít obavy, že je v nich málo těsta. Dáme na plech a pečeme v předehřáté troubě na 180°C přibližně 15-20 minut.

Komentáře k receptu Mandlove muffinky

 • Bibinka Bibinka

  Kroupovko, tak jo-sakryš to se teda na ty masitý těšíííím;-)

  Odpovědět

 • Severinka Severinka

  Tak takhle krásně vypadaly moje poslední mufinky co jsem dělala - byly kávové, ale vůbec mě nešly ven z těch papírových košíčků:-S:-SMyslím, že jsem pak vzteky jich polovinu naházela slepicím:-//:-//Formu na mufinky nemám, ale už několikrát jsem je dělala v plechových košíčkách - no to jsem byla líná je vymazávat a špinit a takhle to dopadlo:-((:-((

  Odpovědět

 • Kroupovka Kroupovka (autorka receptu)

  milá Bibinko, opak je pravdou, maso, maso a zas maso je u nás doma. Těmihle několika recepty končím a jak budu mít volnou chvíli, začnu posílat masíčka (vepříky, kuřátka, rybičky, ...) na všechny možné způsoby.:-D :-))

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Tak Květo, vítám tě mezi náma, to mám velikou radost, žes nás našla;-) A jak jinak, než plus!!:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  S oříškama budou jistě dobrý. Kroupovko, koukám, že budete u vás doma hodně na sladké, já sem masařka, tak taky přidej něco od masíčka. Ale 3.bod ti dávám:yes:

  Odpovědět

 • janusa janusa

  :-D:yes:príma...

  Odpovědět

Tématické fráze: recepty z mandlové mouky mandlové mufiny mufiny z mandlove mouky recept z mandlové mouky mafiny z mandlove mouky mandlová mouka recept mafiny z mandlové bez mouky mufinky z mandlové mouky mufiny mandlové mandlová mouka recepty mandlové mouka recept mandlové mafiny mandlovce mouka recepty recept na čokoládové muffiny z mandlové mouky mandlové mufinky mufiny s oříškama recepta z mandlové z hladké mouky maffiny z mandlové mouky mufin z mandlové mouky mufiny s mandlové mouky