Krémové řezy od kamarádky

Suroviny

6 vajec
20-25 dkg cukru
20 dkg mletých ořechů
3 lžíce strouhanky
3 lžíce hladké mouky
1/2 pečícího prášku
1 balení dortových oplatek
čokoláda na vaření
1 Salko
1 máslo

Postup přípravy receptu

 1. Celá vejce ušleháme, přidáme ořechy, cukr strouhanku, mouku, prášek do pečiva.

 2. Nalijeme na pečící papír, kde máme dané dortové oplatky a upečeme. Vychladlé potřeme 2 hodiny vařeným salkem smíchaným s celým máslem.

 3. Nakonec posypeme cca 5 dkg nahrubo nastrouhaných a opražených ořechů a nastrouhanou čokoládou.

Poznámka od kuchařky

Když neseženete dortové oplatky,dají se použít i polomáčené sušenky.

Komentáře k receptu Krémové řezy od kamarádky

 • rebeka rebeka

  to jsou krásné řezy:-):yes: ještě nikdy jsem s dortovými oplatkami nic nepekla, že bych to prubla;-):-?:-K

  Odpovědět

 • Bahula Bahula

  Řezy dělám léta jsou moc dobré. Oplatky dávám na plech(papír být nemusí) s vyvýšeným okrajem a okraj plechu potřu tukem. Tentokrát jsem oplatky nesehnala u udělala řezy bez nich :yes:+

  Odpovědět

 • Jana Jana(neregistrovaná)

  Jsem ráda,že je vše pochopeno a ok.Peču a vařím od svých 17 let,tak jsem dle sebe soudila,že budou všichni vědět.:-8

  Odpovědět

 • Jenny Jenny

  řezy na oplatce jsou moc dobré,bodík...:yes::yes: mňam...;-)

  Odpovědět

 • Pavla Pavla(neregistrovaná)

  Světlano, paní Remková, moc děkuju za vysvětlení..:-8. Já vím, že se nademnou třeba někdo pousměje, ale každýmu je jednou dvacet a neví co a jak a nejak, že... :-D. Děkuju ještě jednou, podle surovin se mě to taky zdálo jako dost "jedlý", tak už mám i návod, tak to teda zkusim ;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Pavla (neregistrovaný/á) klídek:-)):-D, já jsme hned pochopila, že si ze mne Jana S. střílí, že je to myšleno ironicky.;-) Tak snad už je to opraveno, Jana ode mne dostala os. vzkaz, tak snad už příště to bude ok;-)

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  Pavli klídek...už je to opraveno i v receptu...na pečící papír dáš oplatky, na to vyleješ připravené těsto a upečeš....pak vyšleháš máslo se skaramelizovaným Salkem (slazené kondenzované mléko, vařené v plechovce dvě hodiny) a natřeš na korupus...nakonec posypeš ořechama a čokoládou...tento moučník je opravdu mo dobrý, vděčný, rychlý a byla by škoda ho kvůli nedorozuměním zatracovat :-)

  Odpovědět

 • Pavla Pavla(neregistrovaná)

  No to je síla tohle:-//. Takže oplatky jsou na plechu, paní Remkové bylo odpovězeno, že ano, že se dají na ten krém.... no nic, radši se budu držet osvědčených kuchařek typu paní Remkové, Isahu...a spol., ty to umějí alespoň napsat srozumitelně, příp. v klidu dovysvětlit.

  Odpovědět

 • Svejdova Svejdova (autorka receptu)

  Milá Pavlo,ty oplatky jsou na pečícím papíře a upeče se to společně s těstem,nevím,co je na tom divného.Ve spěchu jsem nic nepsala,na jedno brdo to možná je,ale jsou moc dobré.A taky je nemusíte péct,když se Vám nezdají.Také nepeču vše,co tu najdu.

  Odpovědět

 • Svejdova Svejdova (autorka receptu)

  Takže milé dámy.Tak jak jsem recept dostala já a zkusila ho,tak jsem ho sem dala.Jestli se Vám to nelíbí,tak jej nemusíte dělat.Nikdo Vás do toho nenutí.

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Švejdová, a jéje, víš, že naše stránky nejsou o tom "rvát" sem jeden recept za druhým, ale více méně, aby byl recept srozumitelný pro všechny kategorie kuchařinek a aby se až tak moc neopakovaly recepty, které už tady jsou, tak koukni raději přes vyhledavač a suroviny, zda tu není nemlich to samé, protože podle názvu to nenajdeš, skoro každý má jiný:no::-S;-)

  Odpovědět

 • cardanka cardanka

  Pavla (neregistrovaný/á) :-K souhlasím s vámi:yes:

  Odpovědět

 • Pavla Pavla(neregistrovaná)

  Paní Švejdová, nic proti Vašemu pečícímu umění, ale posledních cca 5 receptů je od vás na všelijaké řezy, a přijde mi to všechno na jedno kopyto, jen to má jiný název. Popisy jsou vážně až moc stručný, takže by to vážně chtělo trochu poupravit, nebo to nepsat ve spěchu ;-). Paní Remková je chytrá to žena, má léta zkušeností, tak si domyslela půlku receptu, ale už v popisu píšete, že oplatky jsou na pečícím papíře, na ně se nalije těsto... nevim nevim, asi jsem ještě mladá a blbá (je mě 20), ale nemá to ani hlavu, ani patu.Věřím, že to je dobrý recept, ale vážně to trochu upravte...:-/

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Jano Svejdová, tak možná jsem úplný blb, připouštím, ale buď tak hodná a oprav to.

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  Jano Švejdová - oprav to prosím v receptu, jinak bude zmatený každý, kdo ho bude číst a nebude se chtít pročítat komentáři. ;-)

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: řezy na plech nejnovější recepty krémové řezy ořechové řezy nejlepší recepty dortové řezy řezy s dortovými oplatkami dobrý moučník pro kamarádky recepty s dortovými oplatkami dobre rezy na plech nejlepší krémové řezy řezy s oplatkou kremove rezy na plechu karamelové řezy s dortovyma oplatkama řezy na plech krémové co s dortovyma oplatkami dortové oplatky plněné salkem cukrovi s dortovýma oplatkama polské řezy oplatky se salkem rezy s dortovyma oplatkama kremové řezy na plech