Rýžový sushi salátek s wasabi dresingem

Žádná fotografie není k dispozici
Buďte první a přidejte fotografii

Suroviny

400 g sushi rýže
500 ml voda na rýži
50 ml rýžový ocet
40 g cukr
10 g sůl
50 g pražený sezam
200 g lososa
1 ks avokádo
1 ks citrón
100 g hroznové víno modré
zázvor (marinovaný)
wasabi
100 g majonéza
1 dl saké

Postup přípravy receptu

  1. Rýži rychle a důkladně propereme, scedíme, zalijeme určeným množstvím vody a dáme vařit do hrnce na vaření rýže, nebo dusit do trouby.

  2. Na sporáku si připravíme rozvar z octa, soli, cukru a půlky citronu a to tak, že mícháme na teple tak dlouho, dokud se cukr nerozpustí.

  3. Po uvaření rýže ji vyklopíme do vhodné nádoby, nalijeme hotový octový rozvar na rýži a mícháme a zároveň chladíme dokud nedosáhneme teploty těla. Důležité je zrnka oddělovat od sebe opatrně, s lehkostí, aby nám nevznikla kaše.

  4. Nakrájíme si lososa, avokádo a vypeckované víno na kousky, přidáme rýži, sezam a lehce vymícháme, dáme na talíř a přeléváme dresingem, který si připravíme z kousku wasabi smíchaného s trochou vody, majonézy a saké. Zdobíme zbylým citronem, marinovaným zázvorem a např. řeřichou nebo kopečkem kaviáru.

Komentáře k receptu Rýžový sushi salátek s wasabi dresingem

Tématické fráze: sushi recept rýžový ocet na sushi octový rozvar recepty sushi vařeni sushi rýže ryzovy ocet hrnec na vaření rýže wasabi recepty rozvar na sushi domácí wasabi wasabi kaviár hrnec na vaření sushi rýže recept na sushi wasabi recept recept sushi rozvar z rýžového.octa s marinovaným lososem a wasabi ryzovy sporák zazvor je wasabi? kaviár na sushi