Jablkový koláč se smetanou

Suroviny

300 g hladké mouky
250 g másla nebo Hery
100 g moučkového cukru
2 vejce
1 prášek do pečiva
Náplň:
300-400 g zakysané smetany
1 kelímek smetany na šlehání
150 g cukru krupice
3 vejce
4-5 lžic hladké mouky
Drobenka:
50 g změklého másla
100 g hrubé mouky
100 g krystalového cukru
1 vanilkový cukr
ovoce výraznější chuti (ostružiny, maliny, jablka...)

Postup přípravy receptu

  1. Z uvedených surovin vypracujeme hladké těsto a dáme vychladit do ledničky. Zakysanou smetanu, šlehačku na šlehání smícháme s vejci a cukrem a zahustíme moukou na hladký kašovitý krém.

  2. Z másla, mouky a cukru uděláme drobenku. Vychlazené těsto rozválíme a přeneseme na plech vyložený papírem na pečení.

  3. Posypeme ho ovocem, zalijeme rovnoměrně náplní a posypeme drobenkou. Pečeme při 190°C cca 30-40 minut, do zrůžovění povrchu.

Komentáře k receptu Jablkový koláč se smetanou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: jablkový koláč se zakysanou smetanou jablkový koláč se smetanou koláč s jablky a smetanou obrácený jablkový koláč se zakysanou smetanou jablkový koláč koláč s jablky a zakysanou smetanou francouzský jablečný koláč se zakysanou smetanou koláč se smetanou ke šlehání francouzský jablečný koláč se smetanou jablečný koláč se smetanou obrácený jablkáč se zakysanou smetanou jablkovy kolac se smetanou ke šlehání jablkový koláč ze zakysané smetany obraceny jablka se zakysanou smetanou koláč se zakysanou smetanou jablkoý koláč koláč se smetanou na šlehání francouzský jablkový koláč se smetanou moučník s jablky a zakysanou smetanou obráceny kolac s jablky a zakysanou smetanou