Kuře "tvarůžek"

Drůbeží maso Doba přípravy: tak 1 hodina 9 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: tak 1 hodina 9 názorů

Suroviny 4 porce

1 celé kuře
1 cibule
3 stroužky česneku
tvarůžky
1 kapie
1 rajče
tymián
hrst petrželky
olivový olej
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Kuře si naporcujeme, omyjeme a necháme oschnout a mezi tím si v pekáči osmažíme nakrájenou cibulku na proužky s česnekem na plátky, do sklovata.

  2. Kuře si mírně osolíme (tvarůžky jsou slané dost) a poskládáme na cibuli s česnekem. Pak si pokrájíme rajče a kapii na kusy, promícháme a nasypeme kolem kuřete, celé to posypeme tymiánem (docela dost, nemusíme se bát) a ještě posypeme petrželkou, podlijeme vodou tak do poloviny masa, přikryjeme a dáme péct do trouby.

  3. Když se kuře peče 50 minut, tak odkryjeme pekáč, tvarůžky si nakrájíme na menší kousíčky a posypeme s nimi veškeré kousky kuřete a dáme ještě na 15 minut zapéct, tím se krásně tvarůžky roztaví a přikryjí celý vršek pekáče.
    Během pečení můžeme ještě zalít vodou, aby byla šťávička!

Poznámka od kuchařky

Prostě tvarůžky milujeme a tak jsem je chtěla použít s drůbežím masem-bylo to vynikající!!!

Komentáře k receptu Kuře "tvarůžek"

Tématické fráze: top recepty kuře s tvarůžkami tvarúžkové kuře recepty kuře recepty z tvaruzek kuře s tvarůžky kuřecí kousky s tvarůžkami kuře na a tvaružky recepty celé kuře tvarůžky recepty recepty na kuře tvarůžky v kuřecím masem recept z tvaružek recept na celé kuře prostě tvaruzky kuře plněné tvarůžkami kuře tvarůžky maso s tvaruzkami tvarůžky recept maso s tvarůžky