Sýrovo bylinkový koláč

Slané pečivo Doba přípravy: 30 minut 5 názorů

Slané pečivo Doba přípravy: 30 minut 5 názorů

Suroviny 10 porcí

25 dkg uzeného masa (nebo uzeniny)
1/4 l mléka
20 dkg hladké mouky
kypřící prášek na špičku nože
25 dkg směsi sýrů (Eidam, Niva, Hermelín)
1 paprika čerstvá
3 vejce
1 větší cibuli
olej
sůl
provensálské byliny
oregano

Postup přípravy receptu

  1. Libovolné maso (příp. uzeniny) a papriku nakrájíme na malé kostičky a dáme do mísy.

  2. Cibuli nakrájíme na tenké měsíčky. Přidáme nastrouhané sýry – kdo má čas a trpělivost může je také nakrájet na mini-kostičky.

  3. Dále přilijeme mléko s rozmíchanými celými vejci a mouku s kypřícím práškem jen na špičku nože. Podle chuti osolíme, ale pozor na nivu – ta je již slaná dost.

  4. Dochutíme bylinkovým kořením, provensálským nebo orgánem a všechno spolu promícháme a vylijeme na hodně olejem vymaštěného pekáče.

  5. Pečeme při 180°C cca 30 minut. Jako večeři podáváme teplé se zeleninovou přílohou, nebo necháme zchladnou a nařežeme na menší kousky jako slané pohoštění.

Poznámka od kuchařky

koláč je vynikající, ale trošku dražší také s kousky kuřecího uzeného stehna

Komentáře k receptu Sýrovo bylinkový koláč

Tématické fráze: babica slaný sýrový koláč sýrový koláč babica recept na slaný sýrový koláč babica slané koláče recepty babica slaný koláč slaný koláč s kypřícím práškem bylinkové pohoštění sýrový koláč s uzeným masem a bylinkami babica recept slaný koláč babica recepty slaný koláč slané pohoštění recepty slaný trhací koláč sýrove pohosteni slaný koláč podle babici babica sýrové pečivo syrovo-bylinkové pečivo slany kolač babica slaný aspik pohoštění recepty slaný koláč s kuřecím masem