Adventní kalendář z perníku

Suroviny

Perníkové těsto
bílá zdobící poleva
provázek

Postup přípravy receptu

  1. Těsto vyválíme na sílu asi 3 mm a vykrájíme mašinku a 23 vagonků dlouhých asi 5 cm. Je dobré si vykrojit mašinku a 2 vagonky navíc, kdybychom něco pokazily nebo se něco připeklo. Sama nemám formičku na vagonky, tak jsem použila vykrajovátko na nákladní auto a odřízla předek.

  2. Po upečení si tvary jednoduše bílkovou polevou nazdobíme, pak je na pevné podložce obrátíme, spojíme provázkem (doporučuji ho namočit, aby se nekroutil) a zakápneme kapkou polevy, aby se k vagonku přilepil.

  3. Necháme dobře zaschnout, pak kalendář zakryjeme papírem, na kterém bude ležet a opatrně obrátíme na příslušný tác. Způsob obracení si nejprve promyslete, při neopatrném zacházení by mohla poleva opadat a není jednoduché všemi spojenými tvary hýbat.

Poznámka od kuchařky

Bylo použito těsto z receptu:

http://www.toprecepty.cz/recept/4508-velikonocni-d... , toto množství stačí asi na 4 plechy tvarů (4 kalendáře)

Pokud nemáte zkušenosti z polevou, celkem se mi osvědčila tato na obrázku, dobře se s ní pracuje a za 10 minut zasychá. Jsou v ní 4 tubičky, na tento kalendář spotřebujete 1 celou.

Komentáře k receptu Adventní kalendář z perníku

Tématické fráze: výroba adventního kalendáře výroba adventního kalendáře pro děti perníkový adventní kalendář výroba adventních kalendářů perníkové adventní kalendáře zdobení perníkú perníkový adventní kalendář pro děti výroba adventních kalendářů pro děti mašinka z perníku adventní perníkový kalendář advetní kalendář z perníku nápady z perníku perník recept adventní kalendář pernikovy perníky zdobení recepty kalendar z perniku auto z perníku adventní perníkové kalendáře pečení z perníku perníkový kapr adventní kalendář