Ovocné řezy s zakysanou smetanou

Moučníky Řezy s ovocem, bublaniny Doba přípravy: 35 minut + pečení :asi 15-20 minut 5 názorů

Moučníky Řezy s ovocem, bublaniny Doba přípravy: 35 minut + pečení :asi 15-20 minut 5 názorů

Suroviny

Piškotové těsto:
250 g mletého cukru
150 g polohrubé mouky
5 vajec (žloutky)
5 lžic horké vody
1/2 prášku do pečiva
sníh z bílků
Náplň:
1-2 šlehačky
2 krémovité zakysané smetany
250 g jahod nebo jakéhokoli ovoce
Želé:
2 sáčky želatiny

Postup přípravy receptu

  1. Žloutky s cukrem a horkou vodou utřeme do pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme sníh. Smícháme pol. mouku s práškem do pečiva. Vše smícháme dohromady, dáme na plech a pečeme cca 15-20 minut při 180 stupních.

  2. Mezitím si uděláme náplň. Ušleháme šlehačky a přidáme zakysané smetany. Potom do toho opatrně zamícháme ovoce. Na vychladlý piškotový korpus nalijeme náplň a na to připravenou želatinu (podle receptu na sáčku od želatiny - můžete místo vody dát vodu z ovoce). Vše necháme ztuhnout asi 2 hodiny v lednici.

Poznámka od kuchařky

Koláč je lehký, takže se hodí k odpolední kávě ;) .

Dobrou chuť :)

Komentáře k receptu Ovocné řezy s zakysanou smetanou

Tématické fráze: řezy se zakysanou smetanou ovocná buchta se zakysanou smetanou ovocná želatina řezy se zakysanou smetanou a ovocem řezy s tvarohem a zakysanou smetanou řezy ze zakysané smetany řezy se se zakysanou smetanou a ovocem piškotová mňamka mňamka ke kávě rezy s ovocem a zakysanou smetanou recepty - mňamka se zakysanou smetanou ovocná mnamka řezy se zakysanou smetanou a tvarohem tvarohové řezy se zakysanou smetanou piškotové řezy se zakysanou smetanou koláč s ovocem a zakysanou smetanou ovoce se zakysanou smetanou řezy s ovocem ze zakysané smetany koláč se zakysanou smetanou a ovocem želatinová buchta s ovocem a zakysanou smetanou