Banánky s karamelovým krémem, Ořechy

Suroviny

BANÁNKY S KARAMELOVÝM KRÉMEM:
5 bílků
400 g cukru krupice
300 g mletých ořechů
Krém:
250 g másla
1 plechovka slazeného salka
Peleva:
200 g tmavé polevy
50 g bílé polevy
OŘECHY:
210 g hladké mouky
140 g mletých ořechů
140 g másla
70 g moučkového cukru
na špičku nože tlučeného hřebíčku
na špičku nože skořice mleté
na špičku nože citronové kůry
Krém:
3 celá vejce
120 g cukru
250 g másla
trochu rumu
čokoláda na dohotovení

Postup přípravy receptu

  1. BANÁNKY: Do tuhého sněhu z bílků a cukru vmícháme ořechy. Hmotu naplníme do cukrářského sáčku s hladkou trubičkou. Na plech s pečícím papírem nastříkáme malé banánky a necháme je 30 minut zaschnout. Pak pečeme spíš sušíme při teplotě 120°C asi 50 minut.

  2. Krém: salko vaříme dvě hodiny na karamel. Změklé máslo chvilku vyšleháme, potom do něj zašleháme vychladlé salko.

  3. Krém cukrářským sáčkem nastříkáme na vychladlé banánky, po ztuhnutí polijeme tmavou plevou a dozdobíme po ztuhnutí bílou polevou.

  4. OŘECHY: Z mouky, másla, cukru, ořechů a koření vypracujeme těsto a necháme odpočinout. Pak plníme do formiček na ořechy asi do jedné poloviny, pečeme při 170°C asi 10 minut. Teplé vyklápíme z formiček a necháme vychladnout.

  5. Krém: ve vodní lázni vyšleháme do zhoustnutí vejce s cukrem, po vychladnutí vyšleháme s máslem do pěny a potom po troškách zašleháme rum. Krémem slepujeme ořechy a širší stranu namočíme do čokolády.

Komentáře k receptu Banánky s karamelovým krémem, Ořechy

Tématické fráze: vánoční cukroví s karamelovým krémem cukrovi s karamelovym kremem ořechove bananky s kremem orechove bananky plněné ořechy s krémem ze salka vánoční cukroví banánky s krémem banánky z bílků bílkové banánky krémové banánky plnene bananky formičky na banánky ořechy s karamelovým krémem banánky plněné krémem ořechove bananky recept cukroví plněné karamelovým krémem bananky ze salka s karamelovým krémem vanocni cukrovi s kamelovim kremem plnene bananky kremem banánky do formiček