Jednoduchá čína

Vepřové maso Doba přípravy: 30 minut 5 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 30 minut 5 názorů

Suroviny 4 porce

1x balení čínských nudlí nebo japonských (jakékoliv, je to dobré se všemi druhy)
Zelenina dle chuti
papriku
cherry rajčátka
cibuli
500 g vepřového masa
Koření na čínu
indické kari
sůl
máslo
bambusové výhonky (dodají tomu tu správnou chuť, dají se koupit sterilizované v plechovce)
sušené houby (dávám japonské shitake)
Toto jídlo je jednoduché v tom, že nemá dané přesné suroviny. Můžete do něho dát skoro cokoliv a stále bude velmi chutné.

Postup přípravy receptu

 1. Maso nakrájíme na nudličky. Veškerou zeleninu nakrájíme na kousky, kombinuji velké a malé kousky. Rozehřejeme pánev, smažíme tentokrát na másle (olej mi v tomto případě nevyhovuje). Vložíme zeleninu a orestujeme ji.

 2. Přidáme maso a lehce mícháme, osolíme celou směs a posypeme kořením. Vložíme bambusové výhonky a houby. Poté, co začne maso dostávat tu správnou barvu, necháme "dojít" na nejnižším stupni na sporáku.

 3. Mezitím do hrnce nalijeme vodu a uvaříme nudle dle návodu. Poté co jsou uvařeny, slijeme z nich vodu a vložíme je do pánve k masu (nudle se ochutí šťávou vytvořenou při smažení).

 4. Vše dokonale promícháme a popřípadě ještě dochutíme. Můžeme servírovat.

Poznámka od kuchařky

Může se vám zdát divné použití koření na čínu a kari zároveň. Jelikož mám rád oboje, vyzkoušel jsem experiment. Dopadlo to nad očekávání. Je dobré použít v poměru čína: kari 2:1

Komentáře k receptu Jednoduchá čína

 • holky05 holky05

 • kubacz kubacz (autor receptu)

  Bylo to myšleno v nadsázce :-)

  Odpovědět

 • Klariska Klariska

  Já nepsala, že to není dobré, jen že špagetami z číny italské jídlo neuděláš ;-).

  Odpovědět

 • kubacz kubacz (autor receptu)

  Já jsem to s těma špagetama zkoušel a opravdu je to dobré, jenom se to nesmí tolik kořenit (nudle se kterýma jsem to měl dneska se dají od některých druhů špaget jen těžko rozeznat).

  Odpovědět

 • Klariska Klariska

  "Pokud nudle zaměníte za špagety, vznikne z asijského jídla italské jídlo." Kubocz, takhle to opravdu nefunguje :))). Ale jinak je to pěkný recept, vítej na topkách, ať se ti u nás líbí :-K.

  Odpovědět

Tématické fráze: jednoduchá čína jednoduchý recept na čínu jídlo čína čína jídlo recept čína jídlo jednoduchá jídla jednoduché recepty na cinu čína recept jednoducha cina recept recept na jednoduchou čínu čina jidlo recepty jednoducha kureci cina čína recepty recepty čína jednoduchá čína z vepřového recept čína spravna cina čina jednoduchý recept čína se špagetami čína na kari