Dort patrový růžovo-bílý

marunda Kuchařka: marunda

Doba přípravy: pečení 45 minut, zdobení 2 hodiny 12 porcí Dorty 7 názorů

Suroviny

(Recept na korpus je dole v příloze)
Šlehačka
ztužovač
malé mandarinky
potahová hmota (K2)
potravinářská barva růžová
Krém: 250 ml mléka
2 lžíce cukru
1 pudink
250 g másla
kokos
Recept si zatím oblíbilo 12 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Upečeme si korpus podle receptu a část si necháme do malého kastrůlku, nebo do menší formy, než je ta spodní. Necháme vychladnout.

  2. Druhý den oba korpusy prořízneme a pomažeme ušlehanou šlehačkou se ztužovačem. Poklademe mandarinkami a přiklopíme vrchním korpusem.

  3. Krém: uvaříme si mléko s cukrem a přidáme pudink, který jsme rozmíchali v trošce mléka. A vaříme do zhoustnutí. Odstavíme a pudink nalijeme do jiné nádoby a krém uhladíme.

  4. Ze strany nádoby lijeme studenou vodu, aby byl krém ponořený. Nevytvoří se nám škraloup. Necháme vystydnout v pokojové místnosti spolu s máslem.

  5. To také do jiné nádoby a čekáme tak dvě hodiny, než se pustíme do zdobení. Po uplynutí doby, vodu z nádoby vylijeme tuhý krém přendáme do mísy a elektrickým šlehačem šleháme na hladkou kaši.

  6. Pak postupně přidávám změklé máslo a vše stále šlehám, opět na kaši, aby nebyly hrudky. Krém obarvíme a můžeme pracovat. Použila jsem malinový pudink, ale trošku jsem ho obarvila.

  7. Strany velkého korpusu jsem pomazala krémem a přitlačila na něj bílý kokos. Pak jsem si vzala cukrářský pytlík s cukrářskou špičkou, která měla vedle sebe 3 otvory, čímž mi umožňovala udělat takové žížaly, jako jsou na dortu.

  8. Připravíme si potahovou hmotu K2, tu mám koupenou z internetu - vyválíme větší plát, než je malý korpus a ten hmotou potáhneme. Ale ještě než začneme potahovat, je lepší si korpus pomazat ještě krémem, stačí jen slabá vrstva. Dát do lednice a až krém zatuhne, můžeme potáhnout.

  9. Potahovou hmotu využijeme i na zdobení kytiček malých i velkých, ruliček, jména a číslice. Kuličky je cukrářské zdobení.

Poznámka

http://www.www.toprecepty.cz/recept/8591-mramorovy...

Bylo to přání maminky k prvním narozeninám její dcery. Ale jedly ho jen dospěláci. Malá to měla jen pro fotku.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 4 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Dort patrový růžovo-bílý

Tématické fráze: jak potáhnout patrový dort jak udělat patrový dort korpus na patrový dort dort žížala dětský patrový dort detske dorty dvou patrove patrový dort dětský dětské patrové dorty patrový dětský dort patrový dort patrové dětské dorty zdobení patrových dortů patrové dorty jak pracovat s potahovou hmotou patrový dort recept zdobení patrového dortů dětské dorty patrové patrové dorty recepty patrový dort zdobení korpusy na patrové dorty