Kefírové nepečené bábovičky - dia

Merylas Kuchařka: Merylas

Dietní recepty , DIA, Nepečené a mražené 27 názorů

Suroviny

500 ml kefírového mléka
16 - 18 g sypké želatiny
ovocný dia nápoj v prášku s náhradními sladidly, měla jsem višňový
100 ml mléka
trochu ušlehané šlehačky ale nemusí být
několik dia-piškotů
Recept si zatím oblíbilo 14 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Mléko si zahřejeme na zhruba 55°C a rozpustíme v něm želatinu, je na to dobrá malá metlička, přidáme trochu nápojového prášku - dle potřeby, necháme taky rozpustit a smícháme s kefírovým mlékem. Můžeme přidat trochu šlehačky, kterou zlehka vmícháme.

 2. Malé jednoporcové formičky jemně vymastíme olejem, nalijeme směs a nahoru dáme několik piškotů. Necháme ztuhnout a vyklopíme. Místo formiček se dají použít i dolní části od PET lahví. Když se vymastí, lépe se vyklápějí. Z uvedené dávky jsou tak 3 porce, nebo 4 menší.

Poznámka

Zkoušela jsem nápojový prášek dát do kefírového mléka, ale špatně se rozpustil, tak raději dát rozpustit do teplého mléka. Bábovička na fotce je jak po neštovicích, tak se omlouvám :-)) Kdo není diabetik, tak se dá udělat z ovocného kefírového mléka, které je slazené cukrem, balení má 450 g a dávám 15 g želatiny.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 7 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Kefírové nepečené bábovičky - dia

 • Eliza Eliza

  Opuncie, vždyť je to dokonale sladěné, máš vizuální cit a věř mi, že o tom trochu něco vím...;-) Také nemusím růžové prostírání a ani bych si ho nepořídila, ale tady to funguje a lístek máty jako kontrapunkt! :yes: Tak pryč s přehnanou skromností...:-D

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(autorka receptu)

  Opuncie:-D:-D:-D Mi se jeví barvy jako velice jemné a decentní. Tak ti nevím.....:-D

  Odpovědět

 • opuncie opuncie

  Holky nepřechvalte. Je to sfocené u sousedky, které jsem nesla ochutnat a její vkus na barvy je fakt příšerný.

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(autorka receptu)

  Eli díky:-8, ale musím říct, že mi se opravdu moc a nejvíc líbí od Opuncie:yes: Je moc hezká:yes:

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  To jsou překrásné fotografie...všechny! :yes:

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(autorka receptu)

  Opuncie, vypadá to nádherně:yes: Díky za přidané foto a komentář, je fajn že jsi vyzkoušela s čerstvým ovocem:yes:

  Odpovědět

 • opuncie opuncie

  Merylas, dnes jsem je vyrobila z rozmixovaných jahod a byly báječné. Recept jsem dodržela přesně - jen jsem místo ovocného dianápoje přidala 200g rozmixovaných jahod, 2 lžičky třtinového cukru a 2 lžičky Diachromu. Ztuhlo to bez problémů za tři hodiny (možná i dřív, ale nebyl čas to kontrolovat).

  Odpovědět

 • opuncie opuncie

  Merylas, myslím, že to musí vyjít, dělávám několik moučníků, kde dávám 10g želatiny na 250ml mléka a dvě ušlehané šlehačky a vždycky to ztuhne perfektně. Ovšem nechávám přes noc. Vyzkouším a určitě dám vědět.
  Mně přijde úžasný ten kefír - představa bábovičky z kefíru mi vytváří představu horkého léta, vonící trávy, slunečníku a barevných ubrusů :-). Navíc ty tvoje fotky jsou moc hezké, hlavně ta růžová.

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(autorka receptu)

  Opuncie, jestli použiješ rozmixované čerstvé ovoce, tak bych dala trošku více želatiny a asi i mléka, aby se měla vůbec v čem rozpustit. ;-) Jak jsem začínala se želatinou, tak jsme někdy jedli z formy i lžičkou, protože směska pořádně neztuhla :-D Jedině pak udělat v nějaké jiné formě, kde se nemusí vyklápět, ale krájet. Je tady více moučníků vhodných na léto, zadej do vyhledavání slůvko - nepeč

  Odpovědět

 • opuncie opuncie

  Merylas, tak to je recept k nezaplacení, zvlášť bude-li horké léto, kdy máme všichni rádi něco lehkého. Moc se mi líbí! Moc. Zkusím použít místo ovocného nápoje, trochu rozmixovaného ovoce a dám vědět, jak to funguje. Už to vidím před sebou s čerstvými jahodami, borůvkami, s broskví.
  Díky a bodík samozřejmě.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • pipre pipre

  Merylas, bábovičky vypadají nádherně! A pro moji dietnější stavu výborný pamlsek :-)Ukládám a opravdu vyzkouším. Bodík:yes: S těmi PET láhvemi je to také dobrý nápad.

  Odpovědět

1 2

Tématické fráze: vánoční cukroví recepty s fotem vánoční cukroví s fotem dia recepty nepečené cukroví recepty vánoční cukroví foto nepečene vánoční cukroví recepty recepty na vanocni cukrovi foto nepečené vánoční cukroví recepty s fotkou dia nepečené cukroví vánoční recepty s fotem nepecene vanocni cukrovi vánoční cukroví recepty foto dia vánoční recepty dia vánoční cukroví vánoční cukroví pro diabetiky vánoční cukroví recepty s fotkou dia vanocni cukrovi recepty nepečené cukroví pro diabetiky recepty dia nepečené dia cukroví

Zapomněl/a jsem heslo