Osvěžující zeleninová pomazánka-DIA

JanaDorazinova Kuchařka: JanaDorazinova

Doba přípravy: 15-20 min 1 středně velká miska Dietní recepty , DIA 19 názorů

Suroviny

50 g petržele
50 g celeru
100 g mrkve
60 g cibule
1 lžíce citronové šťávy
1 dcl bílého netučného jogurtu
pepř
sůl
Recept si zatím oblíbilo 16 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Zeleninu nastrouháme na jemné nudličky, promícháme s jogurtem, ochutíme solí, pepřem a citronovou šťávou. Podáváme na tmavém pečivu.

Poznámka

Zdroj-Kuchařka pro diabetiky

1 porce-5g bílkovin, 1g tuku, 19g sacharidů, 4,3g vlákniny

100 kcal-420kj

Původně jsem myslela, že to bude jíst jen přítel, já a zelenina nejdem moc dohromady. Nakonec jsem byla překvapená příjemnou svěží chutí.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 9 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Osvěžující zeleninová pomazánka-DIA

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Pomazánka se mi moc líbí;-)dělala jsem podobnou,ale tuto vyzkouším:-p+1:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  Merylas: Já se omlouvám, ale od soboty jsem tady nebyla a děkuji spagetce, že ti to nějak vysvětlila. U pomazánek opravdu nevím, jak bych to popsala, ale u hotových jídel je recept většinou psán na 2 porce, ale nutriční hodnoty na jednu porci.

  Odpovědět

 • Merylas Merylas

  spagetka: Uf, to jsem ráda, že mi někdo rozumí:-) Ono to je pro diabetiky opravdu důležité a tento recept je zařazený přímo pro ně. No, nebudu se rozepisovat, užila jsem si taky "svoje";-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Merylas: mám tu samou knížku, je tam pod receptem uvedeno, to co opsala Jana, ale vpředu, ve všeobecné části na začátku kuchařky je napsáno upozornění, že hodnoty se týkají 100 g daného receptu, pokud není uvedeno jinak, t.zn. v tomto případě 100 g té pomazánky obsahuje to, co je od receptem ;-), Jana to opsala doslova, ale měla by uvést, že složení se týká 100 g pomazánky - bez pečiva, jen pomazánky!!!!!!, aby nedocházelo k nedorozumění, jinak ti rozumím, taky někdy váhám, proto kuchařku čtu i v té všeobecné části, ne jen recepty. ;-);-)

  Odpovědět

 • Merylas Merylas

  Jana Remkova: Jestli ty nutriční hodnoty jsou spočítané jako na jednu porci a nejsou uvedené přesně ingredience s přesnou gramáží, tak to je diabetikovi k ničemu.Potřebuje to znát přesně. Tady tohle je recept jen na pomazánku a být diabetikem, tak bych chtěla vědět, kolik tato pomazánka obsahuje hlavně sacharidů. Buď celkově, nebo když je uvedené, že to jsou např. 2 porce, tak třeba kolik obsahuje jedna porce. Pak bych si to propočetla podle toho, kolik bych si ji chtěla vzít a pečivo si spočítám zvlášť;-) Nejde tady psát 2 kusy pečiva, ale vše vážit. Pokud dáš recept, kde jsi započítala i pečivo, tak musí být taky v ingrediencích i s gramáží.;-) Buď to je recept jen na pomazánku nebo na pomazánku už na pečivu. Snad mi rozumíš, jak to myslím.
  Chtěla bych ještě dodat, že pomazánka se mi líbí a určitě ji vyzkouším. Bude se hodit třeba i na redukční dietu;-)

  spagetka: Já vím, jak se to počítá. Můj syn onemocněl diabetem 1. typu v 10 létech;-) Zavedla jsem si sešitek, psala různé kombinace jídel s uvedením gramáží a sacharidů. Časem už člověk nemusí tak pečlivě vždy a vše vážit a má to v "oku" a taky ví, kolik čeho může zaměnit zase za něco jiného. Tady jsou sice uvedené hodnoty na 1 porci, ale já ve skutečnosti nevím, kolik a čeho je ta jedna porce.;-)

  Jinak můžu na propočet výživových hodnot doporučit E-kalkulačku, najdete ji tady.
  http://www.flora.cz/edenicek/eden_kalk.php?odhlasi...

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Merylas: maru - správně se hodnoty počítají ze 100 g výrobku. Musíš, ale počítat k tomu i sacharidy, tuky atd., které jsou obsaženy v i pečivu, na které mažeš:-!:-! - t.zn. zvážit ten krajíček chleba nebo bagetu a spočítat dohoromady.
  Jelikož mám stejnou kuchařku jako jana R. - Jani, v knížce je jako záložka pravítko, kterým snadno spočítáš obsah sacharidů, případně změníš podle své úpravy. Návod je na stránce před obsahem.;-);-)
  Důležité: veškeré množství látek musí diabetik spočítat i s přílohou, nejen v samotném receptu a podle toho pak upravit další pokrmy, aby nepřekročil povinnou dávku např.sacharidů, tuků, bílkovin atd. My měříme před píchnhutím inzulínu a pak asi 2 hodiny po jídle, ale samozřejmě se každý diabetik drží doporučení lékaře ;-);-);-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  Merylas: ty nutriční hodoty jsou spočítány na jednu porci, jestli to dobře chápu. Ale není nijak dodáno, kolik toho si má dát diabetik na jeden kus pečiva. Vycházím z toho, že si může namazat 2 kusy pečiva. Nutriční hodnota pečiva je však zase jiná a to se ještě musím naučit. Většina diabetiků ví, kolik kusů pečiva může. Je pochopitelné, že si nemůže dát 5 kusů chleba, ale cca 2 kusy. My to doma děláme tak, že třeba tady jsem příteli namazala 2 takové půlky dalamánu a po 1 až 2 hodinách měříme. Zde byl výsledek 6,2 cukru, takže jsem to asi odhadla. ;-) Určitě lze pomazánka udělat i z poloviny;-)

  Odpovědět

 • Merylas Merylas

  Jana Remkova: Chtěla bych se zeptat, jestli ty uvedené nutriční hodnoty jsou spočítané ze všeho, co je uvedeno v surovinách s dodržením gramáží. Protože u těch vypočtených hodnot máš uvedeno, že je to na 1 porci a na začátku receptu neuvádíš porce, ale že je toho jedna středně velká miska. Takže ta jedna miska = 1 porce, jestli jsem to dobře pochopila. Vím, že diabetici potřebují ty sacharidy počítat pokud možno přesně;-)Dík za odpověď.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  petrzelka: dobrý nápad!:-))

  Odpovědět

 • petrzelka petrzelka

  Tak to je dobrá pomazánka,tu znám.Dělám si ji pravidelně na silvestra,aby mě nebylo moc špatně a těžko;-):yes:

  Odpovědět

 • Masula Masula

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Pomazánka se mi hodně zamlouvá:-p+11:yes:

  Odpovědět

 • ivulinka ivulinka(moderátorka)

  Pěkná pomazánka plná zeleniny, kterou můžu ve všem:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  lenca: přesně tak, jak píše spagetka. Příteli jsem třeba namazala 2 takové kousky, jak jsou na obrázku.;-)

  Odpovědět

 • lena lena(neregistrovaná)

  spagetka: chápu, jen a práve proto me zarazily ty nutriční hodnoty na jednu porci, což mi evokovalo, zda to co je tam psané je pro jednu osobu :-)

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: pomazánky pro diabetiky pomazánka pro diabetiky dia pomazanky velká dia knížka o jídle zeleninová pomazánka diabeticke pomazanky dia pomazánka pomazánky pro diabetiky recepty zeleninove pomazanky pomazánka pro diabetika jak počítat sacharidy recepty pro diabetyky pomazánky dia vše pro diabetiky osvěžující jídla pomazanky pro diabetyky zeleninová pomázanka pro diabetiky z čeho udělat pomazánku pomazánky na silvestra dia pomazánka recept