Staročeský chléb - velký bochník

Suroviny

460 ml vlažné vody
2 lžíce octa
3,5 lžičky soli
150 g vařených, jemně strouhaných brambor
900 g prosáté hladké mouky
2 lžičky drceného kmínu
1/2 - 3/4 lžičky fenyklu
1/2 - 3/4 anýzu
1/2 - 3/4 koriandru (koření, mimo kmín, pomeleme nebo rozdrtíme v hmoždíři)
2 lžičky cukru
2 lžičky sušeného droždí
NA POTŘENÍ:
2 lžíce oslazené vody
1 lžíce celého kmínu

Postup přípravy receptu

  1. Do nádoby pekárny dáme vše v pořadí jak je napsáno. Po posledním promíchání těsta, vyndáme háky, těsto upravíme, potřeme oslazenou vodou a posypeme kmínem povrch i dost ke kraji.

  2. Program - klasik, kůrka střední, velký bochník.

    Toto množství je pro pekárnu Eta - Harmony, pro pekárny s menší nádobou, je třeba množství upravit. Bochník váží 1450-1500 g.

Poznámka od kuchařky

Recept byl kdysi v nějakém časopise, ale určený pro pečení v normální troubě s čerstvým droždím.Tak jsem si ho zkoušela v pekárně, aby byl opravdu velký bochník, ale neutekl :-)) Tady doporučuji použít sušené droždí a dávku nezvyšovat. Majitelé menších pekáren si udějají chlebík třeba z poloviční dávky.

Komentáře k receptu Staročeský chléb - velký bochník

Tématické fráze: staročeský domácí chléb eta harmony recepty recepty pro domácí pekárnu eta domácí pekárna eta recepty staročeské recepty domácí pekárna eta harmony recepty recepty eta harmony pekárna eta harmony recepty pekárna eta recepty starocesky domaci chleba starocesky domaci chleb recept recepty pro eta harmony domácí chléb staročeský staročeská pekárna domácí pekárna eta harmony-recepty recepty domácí pekárna eta harmony recepty do domaci pekarny eta harmony recepty pro domácí pekárnu eta harmony eta domácí pekárna recepty domácí pekárna eta harmony