Bezlepkový sojový burger

Dietní recepty Bezlepkové Doba přípravy: 30min 3 názory

Dietní recepty Bezlepkové Doba přípravy: 30min 3 názory

Suroviny 2 porce

sojový granulát
bezlepková strouhanka
vejce
bezlepková mouka
koření na mleté maso
podravka
bezlepkové bulky
salát
rajče
okurku
plátek sýra
kečup
tatarka
cibule

Postup přípravy receptu

 1. Uvařím půlku sojového granulátu ve vodě s podravkou. Nechám vychladit, naložím do trochy oleje a koření na mletá masa (nejlépe den předem a nešetřit s kořením).

 2. Pro tvorbu karbenátků přidám trochu mouky, 1-2 vajíčka, strouhanku. Vytvořím karbenátky. Velikost každý dle sebe, záleží taky hodně na velikosti bulek.

 3. Smažit dle libosti, já mám ráda pořádně křupavou kůrčičku na karbenátku.

 4. Bulky si rozpůlím a na pánvičce lehce opeču. Jak je karbenátek hotový, položím na bulku, na to hned sýr, aby se pěkně ohřál a pak zdobím dle libosti.

Komentáře k receptu Bezlepkový sojový burger

 • spagetka spagetka

  ANno: Bezlepková dieta není o cholesterolu, ale o tom, že dotyční mají alergii na lepek (gluten) a nesmějí některé obilniny, které lepek v sobě obsahují - pšenice, ječmen, žito, triticale a většinou se uvádí i oves;-);-);-)

  Odpovědět

 • ANno ANno(neregistrovaný)

  tím bezlepkovým postup nic nezlepšíte... Hranolky mají hooodně nezdravého cholesterolu... Tak -

  Odpovědět

 • vseumel vseumel

  To bych ráda ochutnala. :-p:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: obilnina burger burger pšenice pšenice burger dietní burger bezlepkový kečup sojový chléba bezlepkové bulky recept sojovy chleb recept burger obilnina sojove burgry sojový hamburger recept na sojovy chleba hamburger že sóji burger ze sojového granulátu chléb ze sojové mouky sojovy hamburger recept recept bezlepkové bulky na hamburgr sojove hamburgery vegansky sojovy hamburger burgry ze sóji