Žemlovo - játrový knedlík

Suroviny 5 porcí

4 housky nebo jiné bílé pečivo 200 g
200 g kuřecích jater
15 g sádla nebo oleje
20-25 g cibule
sůl
mletý pepř
3 velké stroužky česneku - i více dle chuti
majoránka
zhruba 150 ml mléka
2 větší vejce
40 g hrubé mouky

Postup přípravy receptu

  1. Na tuku necháme zpěnit cibuli, přidáme na menší kousky nakrájená játra a chvíli za častého míchání restujeme a pak necháme trošku zchladnout.

  2. Pečivo nakrájíme na kostky, zvlhčíme mlékem s rozkvedlanými žloutky, mléko si dáme dle potřeby, může ho být i trošku víc. Pečivo je lepší použít den staré ale vláčné.

  3. Pak přidáme játra, sůl, prolisovaný česnek, mletý pepř, majoránku, mouku a sníh z bílků.

  4. Vše smícháme a hmotu buď dáme do sáčku na přípravu tlačenky o menším průměru nebo na vaření použijeme fólii, jako v mém případě.

  5. Folii si rozprostřeme na zvlhčenou pracovní desku - neklouže, dáme na ni hmotu do tvaru podlouhlé šišky, pevněji smotáme a konce zakroutíme nebo svážeme. Vložíme do vařící vody a vaříme podle velikosti zhruba 20 - 25 minut, jednou v průběhu varu otočíme.

  6. Pak knedlíky vyjmeme a fólii odstraníme - rozřízneme.

Poznámka od kuchařky

Recept jsem kdysi viděla v nějakém časopise - sešitku, byl od paní Brouskové, manželky známého herce. Já jsem dělala jiným postupem a recept jsem si poupravila. Myslím, že se k němu už nemusí ani dávat nic jiného, než zeleninový salát. My měli jak ten, tak i kuřecí přírodní stehenní řízky s trochou zahuštěné šťávy, maso bylo ochucené jen pepřem a česnekem.

Komentáře k receptu Žemlovo - játrový knedlík

Tématické fráze: játrový knedlík játrove knedlicky játrový knedlík do polévky velký játrový knedlík játrový knedlík paní brouskové bavorské játrové knedlíčky bavorske jatrove knedliky velký játrový knedlík do polévky jatrovy knedlicek bavorský játrové knedlík recept recept na jatrovy knedlicek bavorské játrové knedlíčky recept jatrovy knedlik recept bavorský játrový knedlík jatrovy knedlicek recept velky jatrovi knedlik velky jatrovy knedlicek knedlík podle brouska recept játrový knedlík knedlik pani brouskove