Moje slané tyčky se zakysankou a bylinkami

Suroviny

3OO g polohrubé mouky
l75 g Hery
l prášek do pečiva
5O-lOO g nastrouhaného eidamu
l žloutek
lOO ml zakysané smetany
l/2 lžičky soli
grilovací bylinkové koření
drcený kmín
hrubozrná sůl

Postup přípravy receptu

  1. Z mouky kterou promícháme s práškem do pečiva, rozpuštěné Hery, žloutku, nastrouhaného sýra, soli a zakysané smetany a vypracujeme vláčné těsto.

  2. Uděláme si kouli, kterou necháme chvilku stát, pak rozdělíme na 2 části a z každé vyválíme obdélník.

  3. Obdélníky posypeme grilovacím bylinkovým kořením, drceným kmínem a hrubozrnou solí, pak rozřežeme na delší pruhy, které ještě rozřízneme vejpůl a každý pruh stočíme, nebo rukou-dlaněmi rozválíme do kulata s každého obdélníku uděláme jeden plech a na každý dáme jiné tvoření-tak jsem dělala i já.

  4. Tyčky dáme na pečící papír a potřeme našlehaným bílkem, který nám zbyl z vajíčka. Dáme péct na 2OO st. a pečeme lO-l5 minut.

Poznámka od kuchařky

Na dnešní poslední den v roce jako dělané!

Komentáře k receptu Moje slané tyčky se zakysankou a bylinkami

Tématické fráze: slané pečivo ze zakysané smetany tyčky ze zakysané smetany slané pečivo se zakysané smetany slane tycinky ze zakysane smetany slané pečivo ze se zakysanou smetanou slané pečivo se zakysanou smetanou pečivo ze zakysané smetany kroucené tyčky z listového těsta domací tyčky tyčky na silvestra slané pečivo ze zakysanou smetanou sýrové tyčky se zakysanou zakysanou smetanou slané tyčka ze smetany recepty na silvestra zakysaná smetana slane recepty slane pecivo se zakysanousmetanou slané pečivo z kysané smetany tyčky z listového těsta se zakysanou slané pečivo tyčinky ze zakysané smetany kroucené tyčinky z listového těsta a zakysané smetany