Ovocná mísa s krémem z bílé čokolády

Suroviny

Krém:
100 g krupicového cukru
30 g škrobové moučky
1 l mléka
4 žloutky
175 g bílé čokolády
350 g piškotů
200 g okapaných višní
200 g čersvého ananasu
4 pl medoviny
2 pl šťávy z višní
200 ml šlehačky Hollé
2 pl jahodového džemu

Postup přípravy receptu

 1. Nejprve si připravíme krém: do velkého teflonového hrnce dáme škrob a cukr a řádně promícháme, postupně přimícháváme mléko, opatrně, aby směs zůstala hladká.

 2. Za stálého míchání zahříváme na středně silném ohni, až se směs začne vařit a houstnout, vaříme cca 1 minutu. Odstavíme.

 3. V hrnečku si vidličkou rozšleháme žloutky, přimícháme k nim asi 150ml horké směsi, zvolna přelijeme zpět do hrnce a za ryclého míchání, aby se neutvořily žmolky zahžíváme na středně silném ohni, až směs zhoustne a dobře potahuje vařečku.

 4. Odstavíme a přimícháme čokoládu. Mícháme do jejího rozpošťení.

 5. Krém přikryjeme navlhčeným pergamenovým (pečícím) papírem, aby se při chladnutí nevytvořil škraloup a dáme cca na hodinu do lednice.

 6. Okapané višně vypeckujeme dáme do misky s nakrájeným ananasem a přimícháme medovinu a šťávu.

 7. Piškoty rozkrájíme na půl.

 8. Do servírovací mísy vrstvíme půl piškotů, půl ovocné višňové náplně a půl krému, pokračujeme tak i s druhou polovinou. Uložíme nejméně na 4 hodiny do lednice.

 9. Šlehačku vyšleháme, 1/3 dáme do sáčku s hvězdičkovým nástavcem, zbytkem potřeme povrch dezertu.

 10. Nahřejeme jahodový džem a pomocí papírového kornoutu nazdobíme povrch šlehačky. Uschovanou šlehačkou nastříkáme ozdobu u okraje mísy.

 11. Na dozdobení jsem použila meduňku.

Poznámka od kuchařky

Tento dezert jsem tvořila pro kamarádku, tak řez bohužel nemám nafocený :-(. Ale chutnal :-)).

Inspirace: Dezerty a cukroví

Komentáře k receptu Ovocná mísa s krémem z bílé čokolády

Předchozí 1 2

Tématické fráze: ovocná mísa ovocné mísy dezert z bílé čokolády ovocná mísa recept ovocné mísy obrázky ovocná mísa fotografie ovocné mísy fotografie desert s bílé čokolády míša z čokolády jak nazdobit ovocnou mísu krém ze šlehačky a čokolády recept na ovocnou misu krem ze slehacky a bile cokolady recepty,ovocna misa krem z bile cokolady a slehacky šlehačka z bílé čokolády ganache a ledové kaštany recept na krem ze šlehačky a bílé čokolády šlehačkový krém z bílé čokolády ovocná mísa se šlehačkou