Palačinky na francouzský způsob

Suroviny

1,5 hrnku hladké mouky
špetka soli
2 vejce
2 hrnky mléka
špetka sody
1 lžíce třtinového cukru
dohotovení:
2 lžičky kakaa
1 lžička sušené syrovátky
trochu mléka
1 lžíce medu
rozinky (namočené v rumu)
jablečný kompot
vlašské ořechy
tvaroh

Postup přípravy receptu

 1. Smícháme mouku, sůl, sodu. Přidáme mléko, zvlášť ušlehané žloutky s cukrem, nakonec vyšlehané bílky. Z těsta připravíme několik palačinek.

 2. Na půlku palačinky dáme tvaroh, překlopíme a opět dáme tvaroh, kompot, rozinky a ořechy a pocákáme kakaovou směsí z kakaa, syrovátky, medu a mléka. Můžeme ozdobit snítkou meduňky.

Komentáře k receptu Palačinky na francouzský způsob

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  chocolate: nechcem oponovať, máš pravdu, v bistru áno ;-) ale v domácnostiach určite nie, bola som tam 2 roky;-) A potom, palacinky sa zdobia všade, takže aj iné národnosti môžu byť v názve...;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  :-O:yes: Já nevím, jak to dělají Francouzi, ale moc se mi to líbí:-p

  Odpovědět

 • chocolate chocolate

  tejaja:Nemáš pravdu.Crepes se prodávají i do ruky, ale v bistru dostaneš bohatě zdobené.V Paříži jsem byla před třemi týdny na zásnubní dovolence;-), takže to mám ještě v oku.

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Shayma: práve ani to zdobenie nie je francúzske, jedia ich presne tak ako píše dominooo a vseumel. Určite nie takto "zdobené".

  Odpovědět

 • Shayma Shayma(autorka receptu)

  chocolate:I tak děkuji;-)

  Odpovědět

 • chocolate chocolate

  +3 Mně se to opět líbí.Jsi šikovná mladá slečna:yes:.

  Odpovědět

 • Shayma Shayma(autorka receptu)

  Ano,máte pravdu;-) "na francouzský způsob" mělo znamenat spíše to zdobení;-)

  Odpovědět

 • vseumel vseumel

  Je to tak jak píše dominooooo mají je jen jemně parfémované na fůzné způsoby nebo pak je milují ještě s nutelou. Každopádně recept může být taky moc dobrý!

  Odpovědět

 • dominooo dominooo

  Recept vypadá fajn, ale Francouzi dle mého dělají palačinky právě úplně opačně, tedy jednoduše. Maximálně dvě-tři ingredience. Navíc je dělají úplně tenounké a nerolují je jako my, ale skládají na čtvrtky. Mezi nejoblíbenější crepés patří právě jen posypané vanilkovým cukrem. Takovéto palačinky-bohaté jsou spíše význačné pro Belgii, kde jsou wafle a tomu podobná jídla téměř národním dědictvím:-)

  Odpovědět

Tématické fráze: palacinky ze syrovatky jak ozdobit palačinky palacinky se sodou jak se delaji palacinky francuzské palačinky francouzské palačinky originál recept palačinky s bílky palačinky soda palačinky na více způsobů originál francouzské palačinky recept palacinky na jiny zpusob palačinky ze sody palačinky original palacinky s vyslehanym bilkem palačinky se syrovátkou pravé palačinky palačinky s bílkem jak se delaj palačinky recept na palacinky se sodou lívance ze syrovátky