Linecký dortíček

Suroviny

Těsto:
500 g hladké mouky
200 g másla
200 g cukru
1 vanilkový cukr
2 vejce
Krém:
0,5 l mléka
2 žloutky
40 g hladké mouky
170 g cukru
1 vanilkový cukr

Postup přípravy receptu

  1. Mouku, změklé máslo, cukr a vejce spojíme a umícháme v hladké těsto. Vzniklé těsto rozdělíme na dvě stejné části, přikryjeme útěrkou a na pár minut dáme odležet do lednice.

  2. Zatím připravíme krém. Do hrnce nalijeme mléko, postupně přidáme cukr a žloutky a za stálého míchání přisypeme mouku. Nepřestáváme míchat, pozvolna vaříme asi 2-3 minuty. krém necháme lehce zchladnout.

  3. Kulatou koláčovou formu vymažeme . Rozválíme jednu polovinu těsta a vložíme jí do formy. Prsty vytvoříme vyvýšené okraje, nalijeme prochladlý krém a ze zbylého těsta opět rozválíme placku, kterou opatrně rozložíme na krém a propícháme vidličkou.

  4. Dort vložíme do předehřáté trouby a pečeme asi při 175°C zhruba 25 minut.

  5. Necháme vychladnout, pocukrujeme a nakrájíme.

Komentáře k receptu Linecký dortíček

Tématické fráze: linecké dortíčky linecké dortíky moka dortíčky italské dortíčky linecké cukroví hrníčkové hrníčkové linecké cukroví hrníčkove linecké těsto linecké moka linecke prsty krém do lineckých dortíků linecké moka řezy lineck dorticky išelský dortík krém do lineckých dortíčků dortičky z lineckého těsta hrníčkové linecké linecké cukroví hrníčkový recept linecke.dorty išelský dort recept prsty z lineckého