Piškotová roláda

Suroviny

Tento poměr je na 1 plech:
Světlé těsto:
3 vejce
3 PL horké vody
150 g cukru
1 balíček vanilkového cukru
100 g mouky
50 g škrobu
1 čajovou lžičku prášku do pečiva
Tmavé těsto:
do mouky přimícháme 30 g kakaa
Náplň brusinková se šlehačkou:
375 ml šlehačky
1 balíček vanilkového cukru
2 balíček ztužovače šlehačky
300 g brusinkového kompotu
Náplň čokoládová:
400 ml šlehačky
2 balíček vanilkového cukru
2 balíček ztužovače šlehačky
75 g rozpuštěné čokolády

Postup přípravy receptu

  1. Z bílků a vody ušleháme velmi tuhý sníh, pomalu přisypeme cukr, vanilkový cukr a přimícháme rozšlehané žloutky.

  2. Přisypeme směs mouky, škrobu a prášku do pečiva a vmícháme do těsta.

  3. Těsto rozetřeme na papírem vyložený pečicí plech a ihned upečeme do světle zlaté barvy (horký vzduch plus 160°-180°C: 20-25 min nebo horní/spodní pečení 180°-200°C: 15-20 min + předehřát, 2. úroveň odspodu).

  4. Plát těsta vyklopíme na vodou navlhčenou utěrku, papír stáhneme a těsto pomocí utěrky srolujeme. Po vychladnutí plníme libovolnou náplní, trochu náplně ponecháme stranou na potření rolády zvenku. Krájíme na 2 cm silné kousky.

  5. Brusinková náplň: Ušleháme smetanu se ztužovačem, vanilkovým cukrem, přimícháme brusinky, natřeme na upečenou roládu a srolujeme.

  6. Čokoládová náplň: Ze smetany vanilkového cukru a ztužovače ušleháme hustou šlehačku, část šlehačky smícháme s mírně vychládlou čokoládou, přidáme k ostatní šlehačce a umícháme do hladkého krému. Potřeme upečenou roládu a srolujeme. Dobrou chuť :-)

Komentáře k receptu Piškotová roláda

Tématické fráze: piskotova rolada recept piškotová roláda roláda piškotová náplň do piškotové rolády piškotové rolády rolady piskotove levna piskotova rolada piškotová kuchařka recept na piškotovou roládu náplně do piškotové rolády roláda recept levna rolada recept piskotova rolada rolády recepty čokoládová piškotová roláda peceni rolad piškotová roláda čokoládová náplň do rolády pečeme rolady náplně do rolády piškotové