Sušenky s pekanovými ořechy

Moučníky Drobné pečivo Doba přípravy: 35 minut 0 názorů

Žádná fotografie není k dispozici
Buďte první a přidejte fotografii

Moučníky Drobné pečivo Doba přípravy: 35 minut 0 názorů

Suroviny 72 porcí

250 g polohrubé mouky
1/2 lžičky mleté skořice
1/4 lžičky jedlé sody
50 g změklého másla
150 g moučkového cukru
50 g hnědého cukru
1 vejce
1 lžička vanilkového extraktu
5 lžic tvarohu
50 g rozsekaných a opražených pekanových ořechů

Postup přípravy receptu

  1. Ve středně velké míse promícháme mouku, skořici a jedlou sodu.Ve velké míse utřeme elektrickým šlehačem máslo s moučkovým a hnědým cukrem. Přidáme vejce a vanilkový extrakt, ušleháme lehký krém. Vařečkou vmícháme moučnou směs, potom tvaroh a pekanové ořechy.

  2. Na pracovní plochu rozložíme 50 cm dlouhý kus mikrotenu a mírně ho poprášíme moukou. Těsto přemístíme na mikroten a vytvarujeme do 38 cm dlouhého válečku. Pevně ho zabalíme do mikrotenu a necháme alespoň 2 hodiny chladit, dokud neztuhne.

  3. Troubu předehřejeme na 190°C. Těsto nakrájíme na kolečka silná 6 mm. Pokládáme je na nevymazané plechy ve vzdálenosti 1 cm. Každou várku pečeme asi 8 minut. Upečené sušenky klademe na drátěnou mřížku a necháme vychladnout.

Poznámka od kuchařky

Pražením zdvojnásobíme vůni oříšků.Pražíme je na suché pánvi a mícháme je několik minut, dokud trochu nezhnědnou.

Pekanové ořechy můžeme nahradit mandlemi.

Komentáře k receptu Sušenky s pekanovými ořechy

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: cukroví s pekanovými ořechy pekanové cukroví vánoční cukroví s pekanovými ořechy cukroví z pekanových ořechů sušenky z pekanových ořechů pletenec s pekanovými ořechy recept vánoční sušenky s ořechy recepty z pekanovych orechu susenky z orechu pekanový pletenec moučník s pekanovými ořechy pletenec s pekanovými ořechy recept na cookies s pekanovymi orisky sušenky s ořechy tvarohová moučník s pekanévými ořechy pletenec s pekanovými oříšky pečený pekanový pletenec řezy s pekanovými ořechy moucniky s pekanovymi orechy recept na skotské sušenky