Zdravý koktejl z mrkví, řapíkatého celeru, zázvoru a citronu

Suroviny

4-5 mrkví
4 stvoly řapíkatého celeru
4 cm zázvoru
štáva ze 2 citrónů (může být i z více)
voda neperlivá (nebo převařená nebo filtrovaná)
+řepa (nebo černé ředkve - podle potřeby a zdraví každého z nás)
Zdroj: Čerpám tyto recepty z Chvilky pro zdraví a upravuji si podle své potřeby.

Postup přípravy receptu

  1. Všechnu zeleninu pokrájíme na menší kousky, vložíme do mixéru, zalijeme neperlivou nebo filtrovanou vodou a zakápneme šťávou ze dvou citronu.Rozmixujeme a podáváme denně po sklenkách podle potřeby.

  2. Řapíkatý celer je zdrojem vitamínů, pomáhá čistit ledviny a odvádí toxické látky z těla. Mrkev je potřebná díky vitamínu "A" k dobrému vidění a zlepšuje imunitu, také léčí nemoci ledvin, srdce a krevního oběhu. Zázvor zase spolehlivě´ničí viry a bakterie v těle a tudíž má protizánětlivé účinky pro náš organismus. Vitamín "C" jsem zase doplnila formou citronové šťávy.

  3. V době chladu, změn počasí a velkému množství chřipek, piji tento zdravý koktejl několikráte denně, někdy přidám černou ředkev, která čistí játra a někdy přidám červenou řepu, která je také pro náš organismus velmi potřebná. zvláště syrová.

  4. Doporučuji pít tyto koktejly celé, obsahují i drť ze zeleniny, nebot ta je zase přínosem vlákniny pro lidský organismus.

Poznámka od kuchařky

Řapíkatý celer zase chroupu jen tak. Tak tady řapíkáč je opravdu obsažen a ve velkém množství.

Komentáře k receptu Zdravý koktejl z mrkví, řapíkatého celeru, zázvoru a citronu

Předchozí 1 2

Tématické fráze: mrkev a zdraví mrkev zdraví řapíkatý celer s mrkví řapíkatý celer obsah vitamínů jak cistit rapikaty celer řapíkatý celer nápoj napoj z řapíkateho celeru řapikaty celer řapíkatý celer vitamíny celer a citron zdravé zeleninové koktejly řapíkatý celer recepty zeleninové koktejly recept stava z mrkvy a celeru řapikaty celer salat kokteily pro zdraví řapikaty celer polévka koktejly ze zeleniny celer vitamíny zdravy kokteil