Ořechové rohlíčky nebo kolečka

Cukroví Pečené Doba přípravy: 1 hodina + pečení 34 názorů

Cukroví Pečené Doba přípravy: 1 hodina + pečení 34 názorů

Suroviny 100 ks

200 g vlašských ořechů
100 g lískových oříšků
100 g oloupaných mandlí
100 g strouhaného kokosu
plná hrst hladké mouky
půl prášku do pečiva
1 ks citron nastrouhat kůru
1 ks vanilkový cukr
300 g moučkového cukru
2 ks celá vejce
čokoládová poleva

Postup přípravy receptu

  1. Oboje oříšky a mandle nasekáme v robotu na hrubší kousíčky. Všechny ostatní suroviny přimícháme a vypracujeme těsto v míse a přendáme na podložku a ještě chvilku vypracujeme těsto. Rozdělíme na menší části, ze kterých vyválíme tenčí válečky.

  2. Nakrájíme na 5 cm kousky a tvarujeme rohlíčky. Já jsem ještě chtěla jiný tvar, tak jsem udělala z 5 cm kousku válečku kuličku a rozplácla jsem jí nožem na kolečko.

  3. Těsto se lepí, proto je dobré mít u podložky v misce vodu a trošku si namočit ruce a tvarovat válečky, rohlíčky. Pak to jde dobře.

  4. Rohlíčky nebo kolečka klademe na plech vyložený papírem a pečeme v předem vyhřáté troubě na 180°C asi 9-10 minut. Já jsem pekla na horkovzduch. Ale každý se musí řídit svou troubou.

  5. Po vychladnutí namočíme konce do hořké čokolády a můžeme ještě ozdobit čárkami z bílé čokolády.

Poznámka od kuchařky

Rohlíčky jsou z počátku tvrdé, ale po týdnu i dříve krásně změknou. Musí být uloženy v krabici a v chladnu. Já je mám na balkoně v krabici.

Tento recept jsem si vzala od kamarádky vloni a protože nám velice chutnal,tak jsem letos pekla dvojitou dávku. Vyzkoušejte, kdo má rád ořechové cukroví, nebude litovat.

Komentáře k receptu Ořechové rohlíčky nebo kolečka

Předchozí 1 2 3

Tématické fráze: ořechové rohlíčky oriskove kolecka orechove kolecka s mandli ořechové čáry ořechová kolečka cukroví ořechová kolečka s mandlí nejlepší ořechové cukroví dobré ořechové cukroví rohlicky plnene orechy nejlepší ořechové rohlíčky recept na orechove rohlíčky ořechové cukroví kolecka orechva kolecka vanilkové kolečka výborná ořechová kolečka orechove kollecka recept orechove rohlicky top recepty ořechové rohlíčky ořechové koečka ořechová kolečka bez pečení