Pečená krůtí stehna na rozmarýnu a česneku

Drůbeží maso Doba přípravy: 90 min 8 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 90 min 8 názorů

Suroviny 4 porce

2 krůtí stehna s kostí o váze celkem 1 kg
3 lžíce olivového oleje
2 snítky čerstvého rozmarýnu nebo lžičku sušeného
4–5 stroužků česneku na plátky
sůl
pepř na dochucení

Postup přípravy receptu

  1. Kůži na stehnech na několika místech nařízněte a do zářezů vložte kousky česneku. Také jehličky rozmarýnu můžete zapíchat pod kůži, aby lépe držely a při pečení nevypadávaly. Maso lehce a stejnoměrně osolte a opepřete, potřete olejem (nejlépe pomocí štětce) a dejte na chladné místo marinovat. Chce to aspoň půl hodiny, ale klidně nechte maso v marinádě i přes noc.

  2. Troubu předehřejte na 200°C, horkovzdušnou na 180°C. Maso vložte do pekáčku, překryjte alobalem a dejte do trouby. Po deseti minutách snižte teplotu o dvacet stupňů a pečte nejméně půl hodiny; doba pečení závisí na váze masa. Vypékající se šťávu můžete případně zředit trochou horké vody, aby se nic nepřipalovalo.

  3. Po půlhodině vpíchněte do silné části u kosti grilovací jehlu nebo špejli, abyste zjistili, zda je vytékající šťáva ještě narůžovělá. Pokud ano, pokračujte v pečení. Na posledních deset minut teplotu zase o dvacet stupňů zvyšte a sundejte alobal.

  4. Hotové maso nechte asi deset minut odpočívat, pak nakrájejte na porce (odstraňte tenké kůstky a šlachy) a podávejte. Skvělou přílohou je dlouhozrnná rýže ve směsi s rýží divokou nebo zelí s brambory,či knedlíkem.

Poznámka od kuchařky

Čerpala jsem z receptů Apetit,hledala jsem vhodnou přípravu půlky krůty po Vánocích.

Komentáře k receptu Pečená krůtí stehna na rozmarýnu a česneku

Tématické fráze: recepty krůtí stehna pečená krůtí stehno na rozmarýnu kruti stehna krůtí stehna na rozmarýnu pomalu pečená krůta péčena krutí stehna pomalu pečené krůtí stehno kruta na rozmarynu pomalu pečená krůtí stehna kruti stehna recept pecena kruta recept recept na krůtí stehna recepty krůtí stehna pečená s rýží krútí stehna pečená krůtí stehno pomalu pečená krůta recept kruti stehno recept pečené krůtí stehno krůta pečená přes noc recepty krůtí stehna