Léčivý elixír při nachlazení a chřipce

Suroviny

cca 25 stroužků českého česneku
1 větší citrón
1 litr převařené vlažné vody

Postup přípravy receptu

  1. Do láhve o obsahu 1 litr (sklo nebo PP od mléka) vložíme prolisované stroužky česneku, šťávu z citrónu a dolijeme převařenou vlažnou vodou. Uzavřenou lahev necháme stát v teplé místnosti cca 10 dní, dokud česneková drť nesedne na dno.

  2. Pak přefiltrujeme, výluh vrátíme do lahve a uložíme do chladna. Při nachlazení nebo příznacích chřipky či virózy užíváme denně 2 cl zásadně po jídle.

  3. Pokud se někomu výluh zdá příliš silný na žaludek, může jej rozředit vodou. Citrónová šťáva ruší nepříjemnou koncentrovanou česnekovou chuť.

  4. V chřipkovém období se dá elixír užívat i preventivně (dcera během školní docházky ani jednou neonemocněla na rozdíl od jejích spolužáků).

Komentáře k receptu Léčivý elixír při nachlazení a chřipce

Tématické fráze: výluh z česneku elixír z česneku česnek na nachlazení česnek proti chřipce chripka recept česnek recepty nachlazení česnek výluh česnek nachlazení citron česnek proti nachlazení postup na výluh z citronu a česneku česnek proti nachlazeni cesnek pri nachlazeni elixír s česneku elixír z česneku a a citronu elixyr z česneku a citronu priprava česneku pro nachlazení česnek na nachlazení elixír proti chřipce cesnek pri chripce elixír na chřipku