Cuketová polévka se smetanou

Polévky Doba přípravy: 60 minut 0 názorů

Polévky Doba přípravy: 60 minut 0 názorů

Suroviny 6 porcí

1 velká cibule
2 lžíce slunečnicového oleje
3 hrnky mladé cukety
3 lžíce nastrouhané mrkve
3 - 5 stroužků česneku
2 lžíce krémžské hořčice
1 litr vody
2 lžíce kukuřičného škrobu
250 ml smetany na vaření
cukr dle chuti
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Oloupeme velkou cibuli a nakrájíme na drobno. Usmažíme jí na oleji dorůžova a přidáme cuketu nakrájenou na kostičky, na hrubo nastrouhanou mrkev a česnek nakrájený na plátky.

  2. Zvolna opékáme za občasného zamíchání asi 10 minut. Cuketa je dost vodnatá, takže se nebude připalovat. Při ukončení opékání je cuketa poloměkká.

  3. Vmícháme 2 vrchovaté lžíce kremžské hořčice a zalijeme 1 litrem vody. Jakmile začne polévka vařit, tak přidáme bujón nebo sůl a ve 1/4 litru vody rozmíchané 2 lžíce kukuřičného škrobu.

  4. Krátce povaříme a zjemníme 250 ml sladké 10% smetany. Dle chuti můžeme dosladit.

Komentáře k receptu Cuketová polévka se smetanou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: cuketová polévka se smetanou nejlepší cuketová polévka cuketová polévka s hořčicí cuketová polévka se smetanou recept polévka z cukety se smetanou cuketová polévka recept cuketová polévka cukynova polévka s bramborem polévka cuketová se smetanou cuketolvá polévka se smetanou cuketová polévka se smetanou a sýrem cuketova polevka zahustena slehackou polevka s cuketou kari a smetanou cuketová polévku se smetanou nejlepší cuketová polévka se smetanou cukynova polevka polévka cuketa kremžská hořčice cuketova polevka se susenou smetanou zdravá cuketová polévka s esmetanou zdravá cuketová polévka se smetanou