Cukrovi s tureckym zele

Suroviny 3 velke plechy

1/2 kg hladke mouky
200 g masla (nebo podobneho tuku)
80 ml oleje
1/2 hrnku cukru
1/2 hrnku zakysane smetany
spetka soli
(spetka koreni mahlab -nemusi byt)
cca 25 ml vody
(hrnek = 200 ml)
turecke zele

Postup přípravy receptu

  1. Sypké suroviny přesejeme, promícháme. Přidáme na plátky nakrájené máslo, olej a zpracujeme na drobenku. Přidáme smetanu, vodu a vytvoříme hladké těsto, které necháme cca 1 hodinu v chladu odpočinout. Všechny suroviny na těsto zpracujeme chlazené.

  2. Z těsta odebereme kousek, vyválíme na slabo a vykrojíme (např. miskou) kolečko o průměru 12 cm. Kolečko nožem rozdělíme na 8 částí.

  3. Turecké želé je hodně měkké, tvárné a provoněné růžovou vodou (esencí). Želé prsty promačkáme, rozdělíme na části a pomocí dlaní zpracujeme na váleček, který budeme balit do těsta.

  4. Na každý kousek těsta položíme kousek želé a stočíme (viz foto). Pečeme při 170°C (horní a dolní ohřev) cca 15 minut.

Poznámka od kuchařky

Mahlab jsou drcena semena urciteho druhu tresne. V CR lze zakoupit v orientalnich obchodech.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mahlab

Turecke zele je v CR bezne k dostani.

Komentáře k receptu Cukrovi s tureckym zele

Tématické fráze: řecké želé turecké sladkosti turecké sladkosti recepty turecké sladkosti recept turecké pudinkové recepty mahlab recept zapomenuté recepty na cukrovi recepty na turecké moučníky cukroviturecke vánoční cukroví se želé zele z recka pečeme turecke sladkosti jak se dělá řecké želé recept zele želé prsty vánoční želé cukroví ruzove zele recept turecke cukrovi recepty a foto koreni mahlab recepty turecké sladkosti