Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co potěší na Vánoce každého muže? Originální jedlé dárky z kuchyně a to přímo na míru
Zdroj: Pixabay

Lámete si hlavu, co koupit milovanému tatínkovi nebo nejhodnějšímu dědečkovi? A co straší bratr, milující manžel nebo kamarád z dětství? Máme pro vás výčet dárků, které jsou originální, jednoduché a pasované na míru tomu, koho chcete obdarovat.

Ponožky budou vždy potřeba, ale originální už nikoliv. Můžete je však přibalit k jednomu z jedlých dárků níže a vytvořit kouzelný balíček dobrého jídla, péče a lásky pro báječného muže.

Sladkosti a cukrovinky

Pokud jsou muži ve vaší rodině milovníci sladkého, vyberte kvalitní čokolády, také oříšky a ovoce v čokoládě i jogurtu, bonbony, nugát, karamel, a udělejte krásnou směsici těchto cukrovinek. Vyzkoušejte i netypické chutě a exotiku – čokoláda s chilli je výtečná, a pro velmi odvážné je originální pecka jedlý hmyz.

Džemy a marmelády

Kupované ovocné marmelády i džemy jsou krásný, barevný a sladký dárek. Můžete vytvořit i domácí džem s oblíbeným tatínkovým ovocem a minimem cukru pro dědečka. Budou je těšit vždy, když se rozhodnou pro sladkou snídani.

Alkohol

Na Vánoce se mužům bude líbit jakostní víno, rum, whisky, ale i medovina popř. cizokrajné pivo. Vánoční tip: Pokud jsou k dispozici miniatury alkoholu, můžete v galanterii koupit čiré uzavíratelné baňky, které naplníte a pověsíte na stromeček pro ochutnávku.

Olej, ocet a másla

Manžel rád griluje a všichni ho jen chválí? Určitě nepohrdne bylinkovým máslem, aromatickým octem nebo ochucenými oleji. Přidejte slušivou zástěru nebo grilovací nářadí a lepší dárek být nemůže.

Slané občerstvení

Často se stává, že muži tíhnou k dobrému masu nebo slaným pokrmům. Vytvořte pro ně nakládané sýry nebo chilli papričky, domácí utopence, domácí paštiku i vepřové maso podle receptu ve videu. Krásně chutným dárkem je pak celá uzená kýta na dřevěném stojanu.

Přejeme Vám krásné, šťastné a veselé Vánoce v kruhu rodinném, a k tomu mnoho dobrého jídla.

Vánoce a vánoční cukroví

Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví

Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví,  jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.

Mohlo by vás zajímat:

Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčkyKokosky | Vosí hnízda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více