Baltická pomazánka

Pomazánky Doba přípravy: 15 minut 4 názory

Pomazánky Doba přípravy: 15 minut 4 názory

Suroviny

1 konzerva (240 g) Baltických rybiček v oleji
1 lžíce másla
1 menší cibule
5 lžic domácí Lučiny
pár kapek citronové šťávy nemusí být
pažitka
ředkvičky na ozdobu
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Rybičky vyklopíme do misky s polovinou oleje, ten hustější na dně necháme u rybiček, ostatní vylijeme a přidáme máslo, domácí Lučinu, cibuli nakrájenou na drobno a ručním mixerem umixujeme na hladkou pomazánku.

  2. Nakonec osolíme je-li třeba, dáme pažitku nadrobno nařezanou a dochutíme citronovou šťávou, promícháme a můžeme mazat na pečivo na které máme chuť.

  3. Ozdobíme nakrájenými ředkvičkami.

Poznámka od kuchařky

Mazala jsem na doma upečený cibulový chléb. Byla to příjemná, chutná večeře za čtvrt hodinky! Ředkvičky si s pomazánkou dobře a chutně rozumí.

Komentáře k receptu Baltická pomazánka

Tématické fráze: baltické rybičky balticke rybicky pomazanka pomazánka z baltických rybiček pomazánka z rybiček v oleji pomazánka z rybiček a luciny baltické šproty pomazánka baltické šproty pomazánka baltické šproty pomazánka recept na pomazánku z baltických rybiček baltické rybičky recept balticke rybicky v oleji rybí pomazánka z baltických rybiček v oleji šproty v oleji recepty šproty v oleji recepty pomazánka z baltických rybiček v oleji pomazánka z baltických šprotů pomazánka ze šprotů rybycky v oleji recepty pomazánky z batických rybyček švédská pomazánka recept z rybiček