Baltická pomazánka

Bibinka Kuchařka: Bibinka

Doba přípravy: 15 minut Pomazánky 4 názory

Suroviny

1 konzerva (240 g) Baltických rybiček v oleji
1 lžíce másla
1 menší cibule
5 lžic domácí Lučiny
pár kapek citronové šťávy nemusí být
pažitka
ředkvičky na ozdobu
sůl
Recept si zatím oblíbilo 5 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Rybičky vyklopíme do misky s polovinou oleje, ten hustější na dně necháme u rybiček, ostatní vylijeme a přidáme máslo, domácí Lučinu, cibuli nakrájenou na drobno a ručním mixerem umixujeme na hladkou pomazánku.

  2. Nakonec osolíme je-li třeba, dáme pažitku nadrobno nařezanou a dochutíme citronovou šťávou, promícháme a můžeme mazat na pečivo na které máme chuť.

  3. Ozdobíme nakrájenými ředkvičkami.

Poznámka

Mazala jsem na doma upečený cibulový chléb. Byla to příjemná, chutná večeře za čtvrt hodinky! Ředkvičky si s pomazánkou dobře a chutně rozumí.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 9 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Baltická pomazánka

Tématické fráze: baltické rybičky balticke rybicky pomazanka pomazánka z baltických rybiček pomazánka z rybiček v oleji pomazánka z rybiček a luciny baltické šproty pomazánka baltické šproty pomazánka baltické šproty pomazánka recept na pomazánku z baltických rybiček baltické rybičky recept balticke rybicky v oleji rybí pomazánka z baltických rybiček v oleji šproty v oleji recepty šproty v oleji recepty pomazánka z baltických rybiček v oleji pomazánka z baltických šprotů pomazánka ze šprotů rybycky v oleji recepty pomazánky z batických rybyček švédská pomazánka recept z rybiček