Dvoubarevné mandlové řezy

Žádná fotografie není k dispozici
Buďte první a přidejte fotografii

Suroviny 40 koustů

200 g loupaných mandlí
300 g moučkového cukru
Náplň:
100 g čokolády
100 g másla
80 g moučkového cukru
2 lžíce rumu
50 g mletých piškotů
2 lžíce kokosu
100 g čokoládové polevy

Postup přípravy receptu

  1. V misce smícháme mleté mandle, moučkový cukr, přidáme trochu vody (asi 4 lžíce) a vypracujeme mandlové těsto, které rozdělíme na dva díly.

  2. Na vále posypaném moučkovým cukrem vyválíme z jednoho dílu placku a přeneseme ji na menší plech, vyložený alobalem. Válečkem těsto dorovnáme.

  3. Změklou čokoládu promícháme s máslem, moučkovým cukrem, rumem a mletými piškoty. Tuto náplň natřeme na placku z mandlového těsta a zakryjeme druhým dílem mandlové hmoty. Srovnáme válečkem, pečlivě zakryjeme svrchu alobalem a necháme v lednici přes noc ztuhnout.

  4. Druhý den vyklopíme a nakrájíme na obdélníčky, které z části namáčíme v čokoládové polevě a můžeme je případně posypat kokosem, nebo hoblinkami z bílé čokolády apod.

Komentáře k receptu Dvoubarevné mandlové řezy

Tématické fráze: mandlove rezy vánoční dvoubarevné řezy mandlové placky mandlová hmota na cukroví dvoubarevné řezy vánoční cukroví dvoubarevné řezy mandlové obdélníčky mandlové cukroví dvoubarevné mandlová hmota recept mandlové řezy recept mandlové cukroví a rezi recepty mandlové řezy recept rezy s mandloveho testa recepty z mandlové hmoty cukroví z mandlové hmoty recept mandlova placka čokoládové dvoubarevne kokosové řezy dvoubarevné řezy cukroví mandlove rezy cukrovi mandlová hmota řezy