Sněhové koule s rybízovým přelivem

Suroviny

smetana ke šlehání
ztužovač
2 bílky
1 větší jablko
hřebíček
cukr
rybíz (mražený)
kokos strouhaný
lžíce rumu nebo Brandy

Postup přípravy receptu

  1. Okrájené jablko pokrájíme nebo postrouháme na drobno, lehce oslazené rozdusíme se lžící vody a hřebíčkem a propasírujeme přes sítko. Smetanu ke šlehání ušleháme se ztužovačem, když použijeme 40%, ztužovač není potřeba.

  2. Nad parou ušleháme bílky do pevného sněhu, při šlehání přidáme trochu cukru, ne moc a šleháme do zchladnutí.

  3. Do sněhu zlehka vmícháme husté studené jablečné pyré a šlehačku, dáme vychladit. Pokud se vám po cca hodině zdá, že je řídké, může se lehce zahustit opraženým kokosem.

  4. Mezitím rozdusíme černý rybíz, také propasírujeme a podle chuti - dost - osladíme hnědým cukrem. Můžeme samozřejmě použít i jiné ovoce - ostružiny, maliny.. Zchladlou omáčku, která začne lehce želírovat, rozředíme buď vodou nebo alkoholem podle chuti.

  5. e sněhové hmoty lžičkou vykrajujeme kuličky, které na misce přelijeme ovocnou omáčkou. Možná by šlo místo ovocné omáčky i polít vaječným koňakem a postrouhat čokoládou. Je to velmi lehounký dezert, pozor ale, nedoporučuji přesladit.

Poznámka od kuchařky

K tomuto experimentu mne dovedla pasáž v jedné z detektivek Dicka Francise, kde v dostihovém vlaku podávali nějaký takový podobný desert, ale bohužel předpis byl velmi vágní, pravda, o jídlo v té knížce nešlo :)))

Komentáře k receptu Sněhové koule s rybízovým přelivem

Tématické fráze: sněhové pečivo recept se ztužovačem sněhové koule s jahody desert z bilku a preliv ovocem rybíz přeliv mrazeny rybíz recept na dezert dezert s prelivem mražený rybíz-přeliv