Těstovinový salát s brokolicí a nivovou omáčkou

Suroviny

0,75 balíčku uvařených penne těstovin
25 dkg šunky (šunkového)
1 červená paprika (pěkně vypadá jedna červená druhá žlutá nebo zelená)
1 zelená paprika
brokolice
25 dkg nivy
mléko

Postup přípravy receptu

 1. Do mísy s uvařenými těstoviny přidáme na nudličky nakrájenou šunku, papriky a uvařenou brokolici rozdělanou na růžičky. Uvaříme 6 lžic mléka s nastrouhanou nivou, až se „rozpustí“. Nalijeme na těstoviny a promícháme.

Poznámka od kuchařky

Jednoduchá rychlovka a moc chutná, samozřejmě lze zeleninu přidat dle sezony a chuti (květák, rajčata, kdo co rád apod.) pro vegetariány bez salámu, taky výborné.

Recept mám ze starého časopisu "Těstoviny".

Komentáře k receptu Těstovinový salát s brokolicí a nivovou omáčkou

 • spagetka spagetka

  Julie (neregistrovaný/á) cokoli děláš s nivou, nikdy nesol ani zvlášť nekořeň žádné potraviny, které přidáváš, dochucuj jen při konečné úpravě !!!! Niva sama o sobě je tak výrazná, že opravdu musíš počkat na konec, ale je skvělá!!!!!
  A tento salát patří mezi stálice, je vynikající!!! Niva musí zůstat sama sebou;-);-)

  Odpovědět

 • Julie Julie(neregistrovaný)

  Věřím tomu, že to bude vynikající,,,niva i brokolice jsou sami o sobě výborné, ale mám strach, aby to nebylo moc slané. Když jsem naposled dělala nivovou omáčku, tak se to nedalo skoro ani sníst, jak to bylo slané :-//

  Odpovědět

Tématické fráze: brokolice s nivovou omáčkou brokolicový salát s těstovinami těstoviny s brokolicí a sýrem brokolicový salát s nivou salát z brokolice salát s brokolicí recept na nivovou omáčku brokolice s těstovinami a sýrovou omáčkou těstovinový salát s kuřecím masem a brokolicí brokolicový salát s těstovinou brokolicový těstovinový salát brokolice salát niva s brokolici nivová omáčka s brokolicí brokolice se sýrovou omáčkou těstoviny s kuřecím masem a brokolicí těstoviny se sýrovou omáčkou z nivy brokolice s těstovinami dietní brokolice se sýrovou omáčkou a těstovinami testovinovy salat s kurecim masem a nivou