Čajová kolečka
Pokud hledáte ještě další druh vánočního pečeného cukroví do vaší sbírky, neměly by tam tyhle čajové kolečka chybět. Jde o křehké těsto s ořechy, které doplňuje máslový krém ochucený kávou a kakaem. K šálku kávy jako dělané.
Suroviny pro 25 kusů
25 kusů
Nutriční hodnoty
Energie | 16 575 kJ / 3 961 kcal |
---|---|
Bílkoviny | 42,53 g |
Tuky | 261,56 g |
Vláknina | 14,00 g |
Cholesterol | 876 mg |
Sodík | 21 mg |
Sůl | 0,03 g |
Sacharidy | 352,34 g |
Postup přípravy
Poznámka autorky receptu
Zdroj: Pečeme a připravuje moučníky.
Recept dělám léta na každé Vánoce, zachutnaly i mojí mamce, takže ani u ní nemůžou na Vánoce chybět.
Moje poznámka
Přidat poznámkuAlternativy k tomuto receptu Zobrazit více
Přečtěte si
Komentáře
26. 12. 2020 08:08
Fikina: patří tam obojí, ale klidně dejte jen kakao nebo kávu (možná té kávy bych tolik nedávala a kdyžtak bych postupně přidávala).
25. 12. 2020 22:08
Mám dotaz do krému se dává kakao nebo káva, nebo obojí? Ráda bych vyzkoušela i když je skoro po Vánocích. Děkuji za odpověď.
13. 12. 2017 08:40
Janka: ne, nedavaji

13. 12. 2017 08:19
ivulinka: prosím a do cesta sa nedávajú vajcia??

16. 12. 2012 12:55
Já už jsem je slepila..
Ale mám to v rabici ve spížce, kde je docela chladno..stejně mi na to přítel chodí, tak možná ani nedožijou Vánoc, natož aby se zkazily..




13. 12. 2012 13:35
Lucie: kolečka už ted upéct můžeš, já je mám už také upečená, ale krémem spojuj až příští týden-raději, anebo je dej slepená do lednice, pokud chceš slepovat už tento týden

13. 12. 2012 10:21
Ahoj, chtěla byvch se zeptat, jak dlouho před Vánoci mohu péct cukroví s krémem?Chci upéct tyto kolečka, ale aby mně to nežluklo do Vánoc, děkuji..

24. 12. 2011 15:51
Ilona:děkuji, jsem ráda, že si moje kolečka našla místo u vás na vánočním stole
Dělávám je také každý rok, vlastně už i moje mamka.
Díky

Dělávám je také každý rok, vlastně už i moje mamka.
Díky

24. 12. 2011 15:48
Vynikající!! Pekla jsem jej poprvé a ted ze stolu nejím jiné pečivo, než tohle
nápln vyšla úplně přesně, udělala jsem kakaovou, příště zkusím i kávovou.
Vršek jsem čokoládou jen cik cak pocákala a posypala čokoládovým zdobením a vypadá to luxusně! Moc díky za recept, budu péct každoročně


Vršek jsem čokoládou jen cik cak pocákala a posypala čokoládovým zdobením a vypadá to luxusně! Moc díky za recept, budu péct každoročně


15. 12. 2010 19:32




15. 12. 2010 18:50


15. 12. 2010 18:38
luxusní foto
luxusní cukroví






15. 12. 2010 18:35
Moc pekne, tady clovek nevi, co napect driv....





15. 12. 2010 18:32



15. 12. 2010 18:19
syrový žloutek nahrazuji jesenkou - slazeným kondenzovaným mlékem. jeden žloutek, jedna lžíce. Do krému výborné. 

Moje poznámka
Náhodný recept Zobrazit více
Nejnovější recepty Více

Dýňová polévka s hráškem
Přidáno před 3 hodinami

Špagety se zeleninou
Přidáno před 3 hodinami

Kuřecí paličky obalené slaninou a pečené s bramborami
Přidáno před 4 hodinami

Koláčky s ořechy
Přidáno před 6 hodinami

Dančí gulášek
Přidáno před 7 hodinami

Slaný koláč s červenou řepou a balkánským sýrem
Přidáno před 7 hodinami
Právě bylo uvařeno:

Omáčka z jarní cibulky k pečeným bramborám
uvařil/a Nadiia
před 1 minutou

Jednoduchá omajda (jednoduše ochucené maso)
uvařil/a Brychovi
před 35 minutami

Strouhaná kakaová buchta s tvarohem a meruňkami
uvařil/a Andy_a
před 37 minutami

Vepřové na smetaně
uvařil/a taddy1
před 39 minutami

Chleba se sýrem- zapečený
uvařil/a Svehlice
před 1 hodinou

Gnocchi po česku - se zelím a slaninou
uvařil/a Svehlice
před 1 hodinou

Sladkokyselé kuřecí kousky
uvařil/a Svehlice
před 1 hodinou

Obalovaná křidélka z trouby
uvařil/a Svehlice
před 1 hodinou

Skopová kýta na smetaně
uvařil/a Svehlice
před 1 hodinou

Krkovička z trouby
uvařil/a Lisa444
před 1 hodinou
Další recepty
Tématické fráze: trvanlivý krém do cukroví čajové pečivo luxusní trvanlivý krém na cukroví vánoční trvanlivé cukroví trvanlivé krémy do cukroví černá kolečka cukroví černá kolečka recept trvanlivost krému do cukroví čajové cukroví trvanlivý krém trvanlivý krém na cukroví trvanlivý krém z hladké mouky trvanlive kremy do vanočniho cukrovi vařený krém trvanlivé krémy do vánočního pečiva cukroví černá kolečka oriskove kolecka vanilkový krém trvanlivý foto na čajové cukroví trvanlivé krémy
Suroviny: mouka hladká, prášek do pečiva, máslo, cukr moučkový, cukr vanilkový, mandle strouhané, tuk, mandle, poleva čokoládová, máslo, cukr moučkový, žloutek, káva černá, kakao
Čajová kolečka
Aktuální verzi receptu a video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/W8jn
18 názorů