Kuřecí rychlovka s bedlou na přírodu

Anna Kocikova Kuchařka: Anna Kocikova

Doba přípravy: 30 minut marinování masa+12 minut smažení 2 porce Minutky 16 názorů

Suroviny

1 větší kuřecí prso
3 větší otevřené bedly
2 lžíce sladké chilli omáčky
1/2 lžičky kurkumy
sůl
tenký plátek másla
3 lžíce oleje na smažení
Recept si zatím oblíbilo 11 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Prso ze šikma nařežeme na silnější plátky a přes potravinářskou folii, nebo igelitový sáček zlehka naklepeme. Do plátků masa vetřeme kurkumu, chilli omáčku a necháme půl hodiny odpočinout.

  2. Mezitím si očistíme a přepůlíme bedly. Pokud budeme jako přílohu podávat brambory, dáme je vařit do osolené vody s trochou kmínu.

  3. Na pánev dáme společně rozehřát máslo s olejem a vložíme kloboučky bedel bříšky do tuku. Pozvolna smažíme 6 minut.

  4. Poté bedly otočíme kloboučky dospod a na pánev přidáme odpočaté plátky masa. Smažíme na prudším plamemi 3 minuty. Maso otočíme a další 3 minuty dosmažíme. Na talíři vše mírně osolíme a podáváme buď s bramborem, nebo jen s čerstvým pečivem.

Poznámka

Uvedeného množství bedel bylo pro jednoho málo:-)tak jsem ještě přidala maso, které bylo původně na přípravu salátu a tím jsem si ušetřila přemýšlení, co k jídlu i čas strávený u sporáku.Chutnalo nám.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 210 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Kuřecí rychlovka s bedlou na přírodu

Předchozí 1 2

Tématické fráze: co s bedlou recepty s bedlou co s bedlama recepty s bedlami co s bedlami smažena bedlama co z bedlama kuřeci maso s bedlou recepry s bedlou co s bedlami recepty z bedly kuřecí na bedlách maso s bedlami kureci na bedlich kureci s bedlami co z bedlou kuřecí maso s s bedlami smažená bedlami bedle recepty co s bedlema