Krůtí řízek v balkánském těstíčku

Drůbeží maso Doba přípravy: 10-15 min 19 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 10-15 min 19 názorů

Suroviny individuálně

krůtí prsa
vejce
mléko
hladká mouka
Balkánský sýr
sůl nebo Vegeta
olej na smažení

Postup přípravy receptu

  1. Krůtí prsa nakrájíme na řízky, mírně naklepeme a jen malinko osolíme, popřípadě poprášíme vegetou, ale pozor, balkán je slaný. Každý řízek obalíme v hladké mouce.

  2. Z vajíčka, hladké mouky, mléka a nahrubo nastrouhaného balkánského sýra vymícháme hustější těstíčko, kterým protáhneme řízky. Smažíme pomalu na oleji dorůžova.

Poznámka od kuchařky

Záměrně neuvádím gramáže ničeho. Já si dělám jen 1-2 řízky a použila jsem 1 vajíčko, cca 100g balkánského sýra, cca 3 lžíce mléka a 2 vrchovaté lžíce hladké mouky. Těstíčko podle potřeby zahustíme moukou, nebo zředíme mlékem.

Jeden z nejlepších řízků, jaké jsem kdy jedla. S tímto nápadem přišla moje dcera. Jako přílohu jsem si dala salát z rajčat, papriky, zelené cibulky a pórku, který jsem pokapala olivovým olejem, osolila, opepřila, zakápla citronem a postrouhala opět balkánem.

Komentáře k receptu Krůtí řízek v balkánském těstíčku

Předchozí 1 2

Tématické fráze: krůtí řízky v těstíčku kruti prsa v testicku krůtí řízečky v těstíčku vepřový řízek balkán balkánské řízky krutí prsa řízky zajímavý recept na krůtí řízek balkánský kuřecí řízek krutí řízek recept plněný vepřový řízek 5.10.2013 krůtí v těstíčku kruta v testicku babicovy dobroty 5.10.2013 recepty řízky v těstíčku balkanske rizecky rizky v balkanskem syru kruti řizek vepřové řízky v balkánském těstíčku řízky v těstíčku s balkánským sýrem kuřecí řízek balkán