Kuličky z vařených kaštanů

danielle72 Kuchařka: danielle72

Cukroví , Nepečené 8 názorů

Suroviny

500 g jedlých kaštanů
200 g jemně nastrouhaných piškotů
asi 8 lžíc cukru moučka
5 lžíce kvalitního tmavého kakaa
10 lžic čokolády s vysokým obsahem kakaa (70% a více)
4 lžičky whisky, koňaku, event. rumu
moučkový cukr na obalení
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Kaštany omyjeme a nařízneme na vypouklé straně do tvaru X. V mléce vaříme nejméně třicet minut na mírném ohni tak, aby byly kaštany ze tří čtvrtin potopené, průběžně mícháme. Zda jsou měkké můžeme vyzkoušet špičatým nožem, který zapíchneme do středu kaštanu.

  2. Pak je za horka! postupně oloupeme z vnější i vnitřní slupky a prolisujeme sítem nebo nastrouháme. Strouhanku z piškotů promícháme spolu s cukrem, kakaem a rozpuštěnou čokoládou. Přidáme alkohol a kaštanovou hmotu. Zpracujeme do tvaru válečku a zabalíme do igelitu nebo folie. Na 20–30 minut uložíme do lednice.

  3. Pomocí lžičky pak tvarujeme malé kuličky. Ty obalíme v moučkovém cukru nebo polijeme čokoládovou polevu. Uchováváme v chladu.

  4. Mléko svařené s kaštany nevyléváme – po oslazení moučkovým cukrem nebo medem je můžeme smíchat s troškou rumu a podávat jako netradiční likér. Je ale vhodné spotřebovat jej do 24 hodin.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 28 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Kuličky z vařených kaštanů

Tématické fráze: cukroví z jedlých kaštanů kuličky z jedlých kaštanů kuličky z ledových kaštanů jedlé kaštany vařené cukrovi z jedlich kastanu kuličky z kaštanů recepty z jedlich kaštanů nepečené cukroví z jedlých kaštanů kaštany vařené v mléce recept na cukroví z jedlích kaštanů priprava jedlich kastanu recepty z jedlých kaštanů jak spotřebovat jedlé kaštany kuličky z jedlích kaštanů recepty z kaštanů recept na jedlé kaštany recept z jedlích kaštanů kulličky z kaštanů jedlé kaštany cukroví rafaelo s koko tyčinkami

Zapomněl/a jsem heslo