Tvarohový pohár s mandarinkami

Suroviny 4 - 5 porcí

250 g tvarohu ve vaničce
200 ml mandarinkovo-pomerančového džusu
10 g práškové želatiny
100 g smetany na šlehání 31-33% (1/2 kelímku)
moučkový cukr dle potřeby
4 ks mandarinek
piškoty
Na dozdobení povrchu:
100 g smetany na šlehání (1/2 kelímku)
lžičku moučkového cukru
1 - 2 mandarinky
meduňka nebo máta

Postup přípravy receptu

  1. Zhruba polovinu džusu dáme do malého kastrůlku, přidáme želatinu, prošleháme metličkou a necháme zhruba 15 minut nabobtnat. Pak za stálého míchání malou metličkou na mírném plameni necháme rozpustit.

  2. Teplota by neměla příliš přesáhnout 55-60°C, jelikož pak želatina netuhne. Rozhodně nesmí projít varem! Kdo nemá teploměr, tak teplota musí být taková, abychom v tekutině ještě udrželi prst. Rozpuštěnou želatinu odstavíme, přilijeme zbytek džusu a prošleháme dohromady s tvarohem, podle potřeby dosladíme a necháme trochu prochladnout.

  3. Když hmota začíná mírně houstnout, tak do ní opatrně vmícháme ušlehanou šlehačku. Na dno pohárů vlijeme trochu tvarohové hmoty, přidáme část na kousky nakrájených mandarinek a na to rozložíme několik piškotů.

  4. Necháme trošku zatuhnout, aby se piškoty zafixovaly a pak "neplavaly" vzhůru. Pak přidáme opět tvarohovou hmotu a kousky mandarinek.

  5. Dáme do chladničky pořádně ztuhnout, povrch dozdobíme dle vlastní fantazie šlehačkou, ovocem a meduňkou nebo mátou. Ovoce a k tomu vhodný džus jde měnit a používat podle sezóny.

Poznámka od kuchařky

Recept mám uveřejněný i tady http://www.merylas.estranky.cz/clanky/zmrzliny--so...

Komentáře k receptu Tvarohový pohár s mandarinkami

Tématické fráze: tvarohovy pohar mandarinkový pohár tncz nova levné recepty ládi hrušky 16.3.2014 pohár z tvarohu láda hruška buchta panda poháry s tvarohem tvarohové poháry s ovocem pohar s tvarohem panda buchta s tvarohem tvarohovy pohar s piskoty poháry z tvarohu recepty tvarohový pohár piškot s tvarohem a mandarinkami tvarohovo šlehačkový pohár pohár z tvarohen poháry s mandarinek ovocný pohár s tvarohem a se šlehačkou tvarohové pohary pohar z tvarohem mandarinkový poháry